Excelentní trik na čištění digestoře: Mastná špína ani usazený prach nemají šanci. Práce zabere jen 5 minut

Jakmile jednou vyzkoušíte tento trik na čištění digestoře, nebudete to chtít dělat už nikdy jinak. Opravdu to stojí za to.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Asi každý člověk má ve svém domě nebo bytě digestoř. A právě v těch bytech je to něco, bez čeho už se zkrátka neobejdete. Nechcete, aby po celé bytovce bylo cítit to, co právě vaříte. Jenže čištění digestoře dokáže být velmi náročné, a proto se většina lidí snaží vyhnout se tomu, co nejdéle to půjde. Ale když vyzkoušíte tento jednoduchý trik, který zabere pár vteřin, nebudete to chtít dělat jinak.

Digestoř je vlastně nutnost

V některých domech se ještě setkáte s tím, že v kuchyni není digestoř. Ale tam to není zase takový problém. Když totiž bydlíte v jednopokojovém bytě, je digestoř nezbytností, protože vlastně spíte tam, kde vaříte. Ale když už ji doma máte, je třeba ji čas od času vyčistit, protože už nefunguje úplně efektivně a na mastné vrstvě se mohou začít objevovat brouci a další havěť.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Digestoř je ale nutné čistit nejen zvenčí, ale také zevnitř. Nejprve z ní vyjměte filtr, ten namočte do čpavku a pak ho vložte do vzduchotěsného sáčku a nechte to přes noc pracovat. Ráno filtr opláchněte proudem horké vody a pořádně ho vyčistěte. Zvenku ji ještě můžete otřít lihem, který velmi dobře odstraňuje nečistoty. Ale s ním tedy opatrně.

A máte vyčištěno

Filtr ještě můžete vložit do osolené vody, do které ještě přidejte kyselinu citronovou a nechte přibližně 15 minut působit. Kyselina citronová je totiž na mastnotu a špínu velmi účinná. Pokud ale i tak budou na filtru ještě nějaké skvrny, přelijte ho horkou vodou a pořádně vydrhněte starým kartáčkem na zuby. Je to velmi jednoduché a také účinné.

Jak často čistíte digestoř vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali