Dům, který lze nazvat uměleckým dílem: Obklopen dechberoucí přírodou
adbz.cz » Rekreační objekty » Dům pro sběratele umění je sám o sobě uměleckým dílem: Místo, kde se trámy mění ve sloupy, stěny ve střechu a přízemí v 1. patro

Dům pro sběratele umění je sám o sobě uměleckým dílem: Místo, kde se trámy mění ve sloupy, stěny ve střechu a přízemí v 1. patro

Transformace farmářských domů na umělecký prostor propojuje architekturu s krajinou. Použité materiály a vzor vytvářejí dokonalé prostředí pro umělecká díla a přírodu.

Dům umění venek
Zdroj fotografie: Tiskové materiály bureau David Apheceix, fotograf Maxime Delvaux

Le Pré aux Pierres je názvem výjimečného projektu, který proměnil tři farmářské domy v les Yvelines nedaleko Paříže v inspirativní a funkční prostor pro sběratele současného umění. Architekt David Apheceix a designér Vincent Le Bourdon spojili své síly, aby vytvořili jedinečný domov a umělecký ráj. Původní budovy byly zaměřeny pouze na malý centrální dvůr, ale díky inovativnímu designu se nyní otevírají směrem k okolní krajině i sobě navzájem.

Neobvyklý tvar fasády

Klíčovým prvkem projektu je umístění ortogonálního vzoru na domy pod úhlem, který vytváří nové fasády, prostory a architektonické prvky. Tento vzor proniká do stávajících budov a předává jim specifický charakter. Trámy se stávají sloupy, zdi se proměňují ve střechu a stropy se mění v příčky. Výsledkem je souvislá béžová betonová podlaha, která dělá z přízemí rovnou první patro. Pro perforovaní podlahy byl použit stejný vzor, který se táhne až na terasy a okraje lesa.

Použité materiály, jako jsou kámen, dubové dřevo a terakotové dlaždice, přinášejí do prostoru autentičnost a teplo. Tyto materiály byly chytře umístěny kolem nově vytvořených architektonických prvků. Výsledkem je harmonické sladění mezi přirozenými a umělými prvky. Každý detail byl pečlivě promyšlen, aby vytvořil dokonalé prostředí pro majitele a jejich sbírky.

Dům umění obývák
Zdroj fotografie: Tiskové materiály bureau David Apheceix, fotograf Maxime Delvaux

I když se jedná o dům pro milovníka umění nebo samotného umělce, který si pravděpodobně v domě svá díla vystaví, je dům kompletně vybaven ke všednímu životu. Uvnitř stavby nechybí plně funkční kuchyně, koupelna, dokonce venkovní sprcha pro ty, kteří si libují ve venkovním otužování. V horním patře si majitelé mohou odpočinout ve své pohodlné ložnici nebo relaxovat dole v komfortní zóně obývacího pokoje.

Dokonalá symbióza s přírodou

Le Pré aux Pierres není pouze domovem, ale i místem setkávání umění a přírody. Projektem vznikl prostor, který nabízí sběratelům současného umění jedinečnou atmosféru pro jejich díla. S každým krokem v proměněných farmářských domech majitelé objevují nové dimenze uměleckého projevu a vytvářejí harmonický celek s okolní krajinou. Umělci si tak svá díla mohou vystavovat s grácií. Stačí jen pozvat své přátele a známé, aby mohli obdivovat buďto umělecká díla, nebo samotný dům.

Le Pré aux Pierres je vzrušující kombinací architektonického genia Davida Apheceixe, designového umění Vincenta Le Bourdona a krásy přírody. Tento ráj pro milovníky umění je inspirací pro všechny, kteří ocení dokonalou symbiózu mezi architekturou, uměním a krajinou. Le Pré aux Pierres je důkazem toho, že moderní architektura může vytvořit prostor, který nejenže respektuje své původní kořeny, ale také se otevírá novým příležitostem.

Architekt:David Apheceix
Interiérový designér:Vincent Le Bourdon
Rok:2019
Rozloha pozemku350 m²