Odstraňte žluté skvrny z polštářů lusknutím prstu. Nalijte do škopku směs 4 ingrediencí a na půl hodiny je do ní ponořte

S tímto postupem se vám podaří odstranit žluté skvrny z bílých polštářů. To, co se dosud zdálo jako nekonečná a bezvýsledná práce, už pro vás bude hračka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bez ohledu na to, jak používáte povlak na polštář, pot z vašeho těla se během spánku nevyhnutelně vstřebá do vašeho polštáře a přitahuje prach a nečistoty, které lze zpětně zpozorovat ve formě ošklivých žlutých skvrn. Na ty klasické praní bohužel nebude stačit a tak je potřeba znát aspoň nějakou vychytávku. Než polštář vyhodíte, vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu.

Co budete potřebovat

Rozhodně nebudete potřebovat nic, za co byste museli dávat velké množství peněz. Ve skutečnosti jsou to totiž pouhé čtyři ingredience:

  • hrnek prostředku na mytí nádobí
  • šálek pracího prášku
  • hrnek bělidla
  • půl šálku boraxu

Je to velmi jednoduché

Nejprve si do velkého hrnce nalijte vodu a dejte vařit. Do ní přimíchejte všechny práškové ingredience, dokud se úplně nerozpustí. Vzniklou směs potom nalijte do vody, ve které budete namáčet polštář, a přidejte i bělidlo. Polštář by měl být namočený aspoň půl hodiny, ale po 15 minutách ho otočte, aby mohl být vyčištěný rovnoměrně. V dalším kroku polštář vyperte v pračce při teplotě uvedené na štítku a použijte extra máchání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Potom už zbývá jen sušení, které je samozřejmě nejjednodušší pomocí sušičky. Také ale musíte dbát na správnou teplotu, protože například syntetické materiály by se měly sušit pouze při nízkých teplotách. Když k polštáři dáte pár tenisových míčků, bude sušení trvat kratší dobu. Pokud jste udělali vše správně, nezůstane žádná stopa po žlutých skvrnách.

Jakým způsobem čistíte polštáře vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články