Zkontrolujte si své jízdní kolo. Za drobný nedostatek dává policie pokuty
adbz.cz » Hobby » Máte doma kolo? Radši si ho pořádně zkontrolujte. Za drobný nedostatek vám policie napaří vysokou pokutu

Máte doma kolo? Radši si ho pořádně zkontrolujte. Za drobný nedostatek vám policie napaří vysokou pokutu

Ještě než si vezmete kolo a vyjedete s ním ven, zkontrolujte raději jeho stav. Pokud by bylo něco v nepořádku, schytáte mastnou pokutu od policie.

policie cyklista
Zdroj fotografie: PČR

Cyklistika patří mezi nejoblíbenější sporty Čechů, a to především pokud jde o pobyt v naší krásné přírodě. Mnoho z nich však často zapomíná na stanovená pravidla, která se týkají jeho povinné výbavy a samotného používání – stejně jako chodci je totiž tato skupina lidí v silničním provozu velmi zranitelná. A pokud by navíc policisté odhalili, že je něco v nepořádku nebo postrádáte určité předměty, mohou vám napařit nemalou pokutu. 

Policie si letos došlápne na cyklisty 

Pokud se chystáte vyjet na kolo, měli byste si uvědomit, že cyklista je dle serveru Policie považován taktéž za řidiče, a to nemotorového vozidla. To si však mnozí neuvědomují, a strážníci proto musí čas od času řešit tuto neukázněnost nemalými pokutami. Například za nevyhovující povinnou výbavu, zaslepení konců řídítek či porouchané brzdy můžete schytat pokutu do výše až 2 000 Kč (v rámci špatného technického stavu vozidla). 

Hobby

Kdo bude nabíjet telefon tímto způsobem, ten slízne pokutu 100 000 Kč. Policie je nekompromisní

Kdo bude nabíjet telefon tímto způsobem, ten slízne pokutu 100 000 Kč. Policie je nekompromisní
<!-- wp:paragraph --> <p>Cyklistika patří mezi nejoblíbenější sporty Čechů, a to především pokud jde o pobyt v naší krásné přírodě. Mnoho z nich však často zapomíná na stanovená pravidla, která se týkají jeho povinné výbavy a samotného používání – stejně<strong> jako chodci je totiž tato skupina lidí v silničním provozu velmi zranitelná</strong>. A pokud by navíc policisté odhalili, že je něco v nepořádku nebo postrádáte určité předměty, mohou vám napařit nemalou pokutu. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Policie si letos došlápne na cyklisty </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Pokud se chystáte vyjet na kolo, měli byste si uvědomit, že cyklista je dle serveru <a href="https://www.policie.cz/clanek/dba-cykliste.aspx" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Policie</a> považován taktéž za řidiče, a to nemotorového vozidla. To si však mnozí neuvědomují, a strážníci proto <strong>musí čas od času řešit tuto neukázněnost nemalými pokutami</strong>. Například za nevyhovující povinnou výbavu, zaslepení konců řídítek či porouchané brzdy můžete schytat pokutu do výše až 2 000 Kč (v rámci špatného technického stavu vozidla). </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":260467} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Dalším problémem spojovaným s cyklisty je poté konzumace alkoholických nápojů před jízdou nebo během jízdy. Za takový přestupek můžete schytat <strong>v závislosti na nadýchaných promile pokutu od 2 500 Kč do 20 000 Kč</strong>. V případě, že by poté byl řidič nemotorového vozidla silně opilý a kvůli alkoholu nebyl v žádném případě schopen jízdy, mohou se tyto částky dle serveru <a href="https://velomotion.cz/2023/04/bussgeldkatalog-radfahrer-strassenverkehr/" target="_blank" rel="noreferrer noopener">VeloMotion</a> vyšplhat od 25 000 Kč do 50 000 Kč.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":218165,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2023/08/v-lese-na-kole.jpg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2023/08/v-lese-na-kole.jpg" alt="" class="wp-image-218165"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>Za jízdu na kole můžete schytat nemalé pokuty.</em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Abyste zamezili možným dopravním nehodám a dojeli bezpečně domů, pokuste se zkontrolovat povinnou výbavu svého kola ještě před tím, než s ním projdete brankou. Zároveň byste se dle policistů měli vyvarovat kouření za jízdy, <strong>konzumaci jakýchkoli potravin, používat cyklistickou přilbu</strong> a pamatovat na to, že je důležité vidět a být viděn – proto se vyplácí zejména během noci jezdit v reflexní vestě a vybavit kolo svítilnou.</p> <!-- /wp:paragraph -->

Telefon si můžete legálně nabít na řadě míst – v kavárně, hromadné dopravě i v knihovně. Jestliže se rozhodnete jednat na vlastní pěst a vyu… více

Dalším problémem spojovaným s cyklisty je poté konzumace alkoholických nápojů před jízdou nebo během jízdy. Za takový přestupek můžete schytat v závislosti na nadýchaných promile pokutu od 2 500 Kč do 20 000 Kč. V případě, že by poté byl řidič nemotorového vozidla silně opilý a kvůli alkoholu nebyl v žádném případě schopen jízdy, mohou se tyto částky dle serveru VeloMotion vyšplhat od 25 000 Kč do 50 000 Kč.

v lese na kole
Zdroj fotografie: Pixabay
Za jízdu na kole můžete schytat nemalé pokuty.

Abyste zamezili možným dopravním nehodám a dojeli bezpečně domů, pokuste se zkontrolovat povinnou výbavu svého kola ještě před tím, než s ním projdete brankou. Zároveň byste se dle policistů měli vyvarovat kouření za jízdy, konzumaci jakýchkoli potravin, používat cyklistickou přilbu a pamatovat na to, že je důležité vidět a být viděn – proto se vyplácí zejména během noci jezdit v reflexní vestě a vybavit kolo svítilnou.