Netýrejte svého psa procházkami v horkých dnech. Číhá na něj mnohem víc nebezpečí, než si myslíte

V horkém letním období nečíhá spousta nástrah pouze na lidi, ale také na psí mazlíčky. Dávejte dobrý pozor i na psí tlapky, jinak může zvíře neskutečně trpět.

i Zdroj fotografie: S vědomím Hip Dog Canine Hydrotherapy & Fitness
                   

Horké letní období je skvělým časem pro trávení společných dnů se svými přáteli a zvířaty venku. I hezké dny ale přináší několik nástrah, na které si musí dávat pozor majitelé psů. Může se totiž lehce stát, že vyjdete ven a váš pejsek si místo hezké procházky domů přinese nepříjemné popálení tlapek. Jestliže ale budete vědět, jak kontrolovat teplotu země a jak se případně starat o psí tlapky, můžete předejít mnoha nepříjemnostem.

Zkontrolujte teplotu země

Aby si váš pejsek ošklivě nepopálil tlapky, určitě je dobré před každou procházkou v létě zkontrolovat teplotu země. Asfalt nebo dlažební kostky mohou mít velmi vysoké teploty, které vy v botách necítíte, ale váš pejsek ano. Teplotu země jednoduše zjistíte tak, že položíte ruku na zem a budete počítat do pěti. Jestliže budete mít po 5 sekundách horkou ruku, není vhodné vycházet se psem ven. V opačném případě se můžete vydat na procházku.

Teplota se ale může i během hodiny změnit, a tak se země rychle zahřeje. Teplotu země proto kontrolujte pravidelně, a pokud by se stalo, že se váš pejsek popálí, můžete si všimnout několika znaků. Příkladem je časté olizování nebo okusování tlapek. To může totiž značit to, že má zvíře něco s tlapkami v nepořádku a jejich majitelé by se na ně měli podívat.

Pravidelná kontrola tlapek

Není pravidlem, že by samo zvíře upozornilo majitele na to, že má něco s tlapkami. Nejlepší volbou bude, když budete tlapky zvířeti kontrolovat pravidelně sami. Jen tak si hned všimnete začínajících puchýřků, zarudnutí nebo jiných problémů. Jestliže při kontrole na něco takového narazíte, nemusíte ihned k veterináři, ale vyzkoušejte několik domácích triků.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Správná péče o psí tlapky

V první řadě je určitě potřeba předejít popálení psích tlapek. Tomu se nejlépe vyhnete tak, že budete pejska venčit v chladnější část dne, kdy už není asfalt tolik horký. To je hlavně brzy ráno nebo pozdě večer. Další vhodnou variantou je venčení pejska v travnatých plochách, jež se příliš nezahřívají.

Nezapomínejte na to, že rozpálený asfalt se hodně lepí, pečujte tedy také o srst psa i mezi polštářky. V případě poranění tlapek používejte přírodní zvlhčovač tlapek, jež uleví od bolesti. Méně příjemnou variantou pro psa, jak předejít popálení tlapek, je použití botiček. Ty ale mnoho psů nemá v lásce.

Jak kontrolujete teplotu země v létě vy?

Zdroj: TheSprucePets

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat