Žehlení bez žehličky? Žádný problém, když víte jak | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Narovnejte oblečení bez žehličky. Přinášíme několik tipů, jak si poradit s čímkoliv, co máte zrovna po ruce

Narovnejte oblečení bez žehličky. Přinášíme několik tipů, jak si poradit s čímkoliv, co máte zrovna po ruce

Ne vždy je možnost vyžehlit oblečení v pohodlí domova. V ten moment se hodí znát pár vychytávek, díky kterým oblečení znovu narovnáte.

zehleni pomoci petlahve
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Jste pedant a máte rádi, když jsou věci úhledně uloženy a složeny? Pokud po vyndání prádla z pračky oblečení vytřepete, aby se narovnalo, a pak pověsíte na sušák, většinou to dopadne dobře a krom košilí už nemusíte provádět další žehlení. Stačí oblečení složit a dát na své místo ve skříni. Ne vždy to ale takto dopadne. Někdy se stane, že je prádlo pomačkané a vy nemáte čas nebo přístup k žehličce. Existují však způsoby, jak narovnat věci i bez žehličky.

Žehlení s pomocí rozprašovače

V nouzové situaci, kdy urgentně potřebujete vyhladit své oblečení a žehlička není k dispozici, použijte plastovou láhev. Naplňte ji čistou vodou a na její konec nasaďte rozprašovací trysku. Oblečení, které potřebujete vyžehlit, rozprostřete na rovný povrch. Jemně jej postříkejte vodou z rozprašovače. Když se kapky vody začnou odpařovat, oblečení se začne samo postupně vyrovnávat. Můžete použít i navlhčenu ruku, pomocí které vyhladíte záhyby, a pak látku osušíte.

Horký kov místo žehličky

Nápomocná k žehlení vám může být i jakákoliv kovová nádoba, jako je třeba hrnek nebo malá pánev, s vařící vodou. Když se tento předmět nahřeje díky horké tekutině, projíždějte jím po zmačkaném oblečení stejně, jako byste to dělali s žehličkou. Jenom se předem ujistěte, zda je vámi vybraná kovová nádoba opravdu čistá, aby se vám pak nestalo, že budete mít oblečení nejen pomačkané, ale i špinavé.

Žena na žehlení oblečení použila žehličku na vlasy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Použijte produkty určené na vlasy

Pokud potřebujete přežehlit límeček na košili nebo nějakou menší plochu, můžete vyzkoušet k žehlení oděvů i žehličku na vlasy. Před jejím použitím však nejdříve žehlící plochy řádně očistěte. Velmi prospěšný může být i další produkt určený na vlasy – fén. Foukejte jím asi 5 centimetrů od tkaniny, aby se nespálila. Namiřte na pokrčené místo, pod vlivem teplého vzduchu se vaše šatstvo narovná.

Co používáte na žehlení v situacích, kdy nemáte po ruce žehličku?

Zdroj: TheSpruce