Podivný zvuk ve stěně překvapil majitele domu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Ze zdi domu se soustavně ozýval podivný zvuk. Když majitel vytáhl cihlu, s křikem utekl

Ze zdi domu se soustavně ozýval podivný zvuk. Když majitel vytáhl cihlu, s křikem utekl

Pokud jste ve svém bytě sami, občas se může stát, že tu a tam slyšíte nějaký divný zvuk. Tento muž měl však co do činění s něčím nevídaným.

muz zed
Zdroj fotografie: Depositphotos

Určitě se vám také někdy stalo, že jste ve vašem domě slyšeli podivné zvuky a možná jste se potom i báli. Většinou se však takto ozývá některý nábytek ve formě praskání vlivem změny teploty nebo nárazem větru. Tento muž však zažil něco naprosto jedinečného, z čeho se doteď probírá. Z jeho stěny se totiž soustavně ozývalo bzučení, jako by celý dům vibroval. Když zavolal experta, nemohl věřit svým očím. 

Co se to děje v mojí zdi? 

Příběh tohoto muže je opravdu jedinečný. To, co se stalo, totiž vyrazilo dech i samotnému expertovi. Již nějakou dobu mu totiž připadalo, že jeho dům vydává podivné zvuky, jako by byly stěny „živé“ a neustále vibrovaly. Někdy to cvaklo, někdy to zabzučelo. Směs zvuků se však neustále zhoršovala, a tak to majitel už nevydržel a pokusil se jednat. Nic však nepomáhalo.

Jednoho dne si majitel domu všiml, že okolo části, která bývala zpravidla „nejhlasitější“, se začal pohybovat hmyz. Ve zdi byl malý otvor a občas z něho vylétla malá včelka. Majitel tak neváhal a pokusil se vytáhnout cihlu, která se nacházela těsně nad otvorem. Když se tak stalo, čekalo ho veliké překvapení. Do zdi se totiž nastěhoval roj včel. 

Doslova obrovské překvapení

Už to, že měl majitel ve stěně roj včel, bylo samo o sobě důvodem k obavám, ovšem nebylo to vše, co ho ještě čekalo. Ihned zavolal specialistu na hmyz, aby udělal termovizní snímek stěny a ukázal, jak moc velké místo si včelky zabraly. Když se však podívali na výsledky snímku, oba dva nemohli věřit svým očím. Byl to opravdu obrovský roj včel, který zabíral téměř polovinu stěny. Podívejte se na obrázek níže. 

Po vyvolání snímku se majitel a expert na hmyz domluvili, že budou muset ihned jednat, než si včely zaberou celý dům. Naštěstí tito lidé také věděli, jak jsou včely v dnešní době ohrožené a že je nelze zkrátka vyhubit. Zbourali tedy zeď, aby se včely mohly dostat na denní světlo a vyletět do přírody hledat nový domov. K úhoně nepřišla ani jedna včelka a majitel domu dodnes vzpomíná na svoje bzučící stěny.

Už jste někdy měli doma včelí úl? 

Zdroj: Metro