Co dělat, když se necítíte dobře ve svém domě: Vyžeňte negativní energie
adbz.cz » Hobby » Cesta za klidným spánkem aneb Jak se zbavit negativní energie v domě: Pomůže kadidlo i přesun postele

Cesta za klidným spánkem aneb Jak se zbavit negativní energie v domě: Pomůže kadidlo i přesun postele

Občas se můžete stát, že se u sebe doma přestanete cítit dobře. Abyste to změnili k lepšímu, zkuste v bytě udělat několik změn.

palit svicku negativni energie
Zdroj fotografie: Depositphotos

Někdy se může stát, že se v domě usadí negativní energie. Pociťovavat to mohou především citlivější lidé. Občas si ale i „tvrďáci“ mohou ve svých domech začít všímat nepříjemných změn. Jsou to například nepříjemné pachy, jako zatuchlina. Přidá-li se nespavost, podrážděnost a únava, může to vést i ke konfliktům s blízkými. Aby nánosy negativní energie neměly špatný vliv na vaše psychické i fyzické zdraví, je potřeba přistoupit k několika změnám v domě.

Zbavte se negativní energie úklidem

Uklizený dům působí harmoničtěji než neuklizený i bez ohledu na to, zda v něm panuje negativní energie či nikoliv. Generální úklid pomůže utřídit nejen věci v domě, ale i myšlenky ve vaší hlavě. Zbavte se všech poničených, děravých i rozbitých věcí. Na nich ulpívá nejvíce škodlivé energie. To samé udělejte s umělými i sušenými rostlinami, parožím či přehršlem suvenýrů z dovolených. Všechny místnosti pořádně vyvětrejte, čerstvý vzduch byt osvěží.

Kadidlo a uklidňující plamen svíčky

Někteří mají dobré zkušenosti s vykuřováním domu. Kadidlo má očistit prostor od negativní energie, které se na obyvatelích domu podepisuje. Populárním vykuřovadlem jsou kořenitá šalvěj bílá a santalové dřevo s citrusovou vůní. Kouř zbaví prostor zlé energie a eliminuje nežádoucí viry, bakterie, plísně a hmyz. Vykuřovat můžete i vlastními usušenými bylinami nebo bobkovým listem. Začněte s rituálem od vchodových dveří a postupujte po domě ve směru hodinových ručiček. Příjemnější atmosféru v domě navodí i oblíbené vonné svíčky.

Negativní energie v domě - svíčky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Negativní energie ovlivňuje spánek

Máte kvalitní matraci, spíte pod povlečením z kvalitních materiálů, a přesto váš spánek nestojí za nic? Možná se postel nenachází ve správné části ložnice. Podle zásad umění feng shui by vaše lůžko mělo stát u stabilní stěny. To znamená, že by se nemělo nacházet pod oknem nebo přímo přede dveřmi. Ideálně byste k němu měli mít přístup ze tří stran. Pamatujte, že do ložnice nepatří počítač ani televize, nacházet by se tu měly jen věci spojené se spánkem.