Měli po krk předražených hypoték: Našli způsob, jak si postavit vlastní dům
adbz.cz » Hobby » Měli po krk předražených hypoték: Našli tak jednoduchý způsob, jak si postavit vlastní dům. Teď jim ho každý závidí

Měli po krk předražených hypoték: Našli tak jednoduchý způsob, jak si postavit vlastní dům. Teď jim ho každý závidí

Namísto toho, aby se dlouhodobě zadlužili, přehodnotili své nároky a požadavky a postavili si vlastní domek přesně podle svých představ.

dum 1
Zdroj fotografie: Dezidor/ Creative Commons Attribution 3.0

Stále rostoucí ceny pozemků i nemovitostí spolu s vyššími úroky za hypoteční úvěr mnoha lidem ztěžují pořízení si vlastního bydlení. Naštěstí dnes existuje více způsobů, jak se osamostatnit a zařídit si pohodlný život ve vlastním domě i bez hypotéky a několikaletého zadlužení, jako se to podle webu GoodsHomeDesign povedlo i této mladé rodině, která nyní svůj domek nabízí i k pronájmu. Bydlení v tak útulném domečku bych si taky uměla představit.

Vyměnili velký dům za malý domek

Bydlení v malém domku s sebou přináší spoustu výhod. Kromě toho, že je výstavba takového domu zpravidla levnější, mnohem nižší jsou i náklady na jeho provoz, což se nejvíc projeví na vytápění a osvětlování jednotlivých místností. Není proto divu, že se čím dál více lidí uchyluje k tomuto způsobu života, podobně jako mladý pár, o němž jsme již psali na adbz.

Žít jednoduše a skromně

Mnoho lidí, kteří se rozhodnou do malého domku přestěhovat, musí čelit nepříjemné skutečnosti. Obvykle totiž vlastní velké množství věcí, které se do nového prostoru jednoduše nevejdou. Při stěhování do menšího domečku tak často dochází k třídění potřebných věcí od zbytečností a pečlivé zvažování při nákupu něčeho nového. Většinou pak obyvatelé takových domků zjistí, že ke svému životu potřebují jen opravdu málo, a jejich životní styl se tak navždy změní.

Maringotka pro bydlení
Zdroj fotografie: Pixabay
Po přestěhování do mini domku lidé obvykle začnou žít jednoduše a skromně

Mini domek na zkoušku

Tato mladá rodina svůj malý domek nabízí k pronájmu přes své webové stránky TheCozyCorallesCasita i další platformy. Zájemcům o tento životní styl tak umožňují vyzkoušet si, jak se žije v malém domku se všemi jeho výhodami i nevýhodami, které tento způsob bydlení přináší. Ti se pak mohou na základě vlastních zkušeností rozhodnout, jaké bydlení nejvíce vyhovuje jejich potřebám.

Skvěle využitý prostor

Dominantním rysem všech malých domků bývá velmi chytře využitý prostor. Na malé ploše lze nalézt veškeré potřebné vybavení, díky kterému je dům nejen velmi moderně zařízený, ale poskytuje svým hostům i maximální pocit pohodlí a komfortu. Díky tomu může na malém prostoru žít i celá rodina, jak potvrzuje i naše čtenářka Denisa R. z Třeboně: „Přestěhovali jsme se s manželem a dětmi do mini domku s terasou a obrovskou zahradou. Nejvíc času trávíme venku, ale i uvnitř máme dostatek místa a žije se nám opravdu krásně.“

Bydlení v mini domku si mohou zájemci vyzkoušet díky pronájmu