Zatočte s mechem jednou provždy díky unikátní přírodní ingredienci. Likvidaci nebudete stíhat pozorovat

Pokud máte vlastní zahrádku, o kterou se svědomitě staráte, tak pohled na to, jak začíná zarůstat nevzhledným mechem, vás určitě netěší. Naštěstí to můžete jednoduše vyřešit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Technicky vzato se mech nedá považovat za plevel, pokud jej ovšem nepěstujete za účelem, tak ho tak nazývat můžete. Je to jednoduchá a starodávná rostlina s mělkým kořenovým systémem a uchytí se všude, kde může. Takovým rostlinám se jinak říká i oportunistické, jelikož berou každou šanci někde začít růst. Pro váš trávník to tedy znamená, že mech vyroste kdekoliv, kde není tráva dostatečně silná na to, aby jej vytlačila.

Chemická metoda vám může pomoci

Pokud se mechu na trávníku potřebujete zbavit, prvním dobrým krokem je nežádoucí rostlinu usmrtit. Skoro v každém zahrádkářském obchodě určitě seženete chemické herbicidy, které se speciálně zaměřují na mech. Mnohé z nich jsou navíc výrobky založené na bázi železa a zatímco mech zabijí, tak váš trávník nakrmí potřebnými živinami. Vždy se ujistěte, že produkt, který koupíte, bude čistě na mech a ne na trávu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší doba na použití herbicidu je ve vrcholovém vegetačním období. Vrcholový růst mechu je obvykle na jaře začátku podzimu, jelikož upřednostňuje vlhké a chladné počasí. Samozřejmě se na tuto dobu nemusíte omezovat, pokud jste ideální sezónu promeškali. Herbicidy by měly být schopny tuto nežádoucí rostlinu zabít v jakémkoliv období.

Organickou metodu zvládnete bez návštěvy obchodu

Pokud na svém dvoře nechcete používat herbicidy a nebo se vám prostě jen nechce nikam chodit, jsou zde další dvě řešení. První metoda spočívá v tom, že smícháte necelých osm litrů vlažné vody s cca krabičkou jedlé sody. Toto množství by mělo pokrýt cca 92 metrů čtverečních mechu. Na větší plochy zvětšete množství úměrně tak, abyste dodrželi poměry použitých surovin. Následně si jen vezměte zahradní postřikovač a roztok s ním na mech aplikujte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při použití mýdla smíchejte cca 28 gramů na osm litrů vody. Použití bude naprosto stejné jako u jedlé sody. Asi po 24 hodinách působení obou těchto metod by měl mech odumřít a zabarvit se do oranžova až hněda. Jakmile se tak stane, mělo by být snadné ho odstranit pomocí hrábí. Následně jej zlikvidujte mimo vaši zahradu, kdybyste jej tam nechali, tak by se mohl opět rozrůst.

Zdroj: Theturfgrassgroup

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články