Chcete trávník snů? Dejte pozor na jeho podzimní zalévání. Stačí málo a tráva nenávratně přemrzne

Léto je samozřejmě období, kdy víte, že musíte zalévat trávník. Ale nemyslete si, že s přicházejícím podzimem toho můžete nechat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Se zaléváním trávníku byste na podzim neměli úplně přestat, dokud země úplně nezamrzne. Poté, co půda zmrzne, by bylo opravdu nesmyslné zalévat trávník, protože zmrzlá půda by byla něco jako bariéra, kvůli které by se voda nedostala ke kořenům. Spolu s kosením trávy, hnojením a hrabáním listí je správné zalévání jednou z nejdůležitějších věcí, které byste měli na podzim dělat.

Proč je zalévání na podzim důležité

Pokud je typ vaší trávy „zimní“, pak je podzim důležitý pro růst vašeho trávníku. Tráva totiž roste velkou část podzimu, i když nahoře nevidíte žádný růst. Jeho velká část se totiž odehrává pod zemí v kořenovém systému. To je velice důležité proto, aby měl váš trávník pevný základ a mohl správně a krásně růst v létě. Během podzimu tak trávník nezbavujte zavlažování.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proč jsou na poušti kaktusy

V oblastech, kde jsou studené teploty, například na pouštích v noci, to funguje vlastně podobně. Z toho důvodu jsou na pouštích kaktusy a sukulenty, protože vydrží dlouhou dobu bez vody. A tím pádem čekají na vodu až do té doby, než zaprší, a potom zase nějakou chvíli bez vody vydrží a neuschnou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To stejné platí pro regiony, kde je voda přeměněná do ledu. Rostliny přežívají nedostatek vody tím, že přejdou do vegetačního klidu, což je stav podobný spánku.

Je třeba to vyvážit

Stejně důležité jako je zalévat trávník na podzim, dokud země nezamrzne, je také trávník nepřelévat. Nadměrné zalévání může poškodit kořeny trávy a přebytečná vlhkost může trávník ohrozit houbovými chorobami. Jelikož u nás na podzim hodně prší, je dost možné, že budete muset zalévat jen pouze oblasti, kde je čerstvě vysazená tráva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležité je také to, v jakou denní dobu trávník zaléváte. Nejlepší je zalévání brzy ráno, protože tráva má celý den na to, aby vyschla. Z toho stejného důvodu je večer nejhorší čas na zalévání trávníku. Proto se dost hodí automatické zavlažovací systémy.

Zdroj: Thespruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články