Andrea sdílí nápad, kterým šetří čas a síly při úklidu. Díky němu se na těžko dostupných místech neusazuje prach

Prach a špína usazená na nábytku, v zákoutích a soklech je nevzhledná. Čistění těchto míst je noční můrou všech pilných hospodyněk. Naštěstí existuje parádní vychytávka.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Úklid domácnosti nepatří k populárním aktivitám, protože je únavný a častokrát nekonečný. Nejhorší je zbavit se odpudivého prachu v zákoutích a soklech, který se usazuje zejména v bytech s dřevěným vybavením. Právě tato místa nabízejí prachu ideální útočiště a přístup k nim je těžko dostupný. Namáhavá činnost, při níž musíte klečet, je vyčerpávající. Nejhorší na tom je, že se prach za pár dní v zákoutích opět zabydlí.

Technika, která ušetří práci

Pokud si chcete ušetřit síly a čas na příjemnější činnosti, vyzkoušejte vychytanou techniku. Nemyslete si, že vás bude stát spoustu času a peněz. Ba právě naopak ji uskutečníte s věcmi, které jsou běžně dostupné v každé domácnosti. Díky super fintě budou rohy, sokly, špatně dostupná zákoutí, posuvné dveře i okenní dráhy jako nové. Fígl vymyslela nápaditá žena, která se už nechtěla trápit vyčerpávajícím úklidem.

Co budete potřebovat?

Před zahájením úklidu si připravte kbelík s teplou vodou, koště, kus savé látky (třeba ze staré flanelové košile nebo prostěradla) a oblíbenou aviváž. Kbelík naplňte teplou vodou a stříkněte do něj trošku aviváže. Lze použít jakoukoliv značku, záleží na vůni, kterou preferujete. Jen musí být snadno rozpustitelná ve vodě. Poté namočte hadr do směsi vody a aviváže, vyždímejte ho a omotejte ho kolem koštěte. Konce zajistěte gumičkou a začněte s úklidem.

Aviváž není určena jen na praní

Další postup je jednoduchý a nejlepší na tom je, že se vyhnete zbytečným pohybům. Při mytí horních okenních záhybů nebudete potřebovat ani židli. Nehledě na to, že ve výškách si není každá žena jistá. Na zanesená místa pořádně přitlačte, prach se na hadr s aviváží doslova přilepí. Trik s aviváží je ideální na všechny povrchy nábytku, podlahy i větrací rošty. Použitou látku během procesu párkrát vymáchejte. Poté se zhrozíte, kolik nečistot se na ní usadilo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prach už nebude váš úhlavní nepřítel

Jen málokdo ví, že aviváž odpuzuje prach. Při mytí soklů a podlahy je to stejné jako při praní oblečení. Aviváž se pyšní tak zvaným statickým přilnutím. Oblečení tedy neelektrizuje a nechytá se na něj tolik prachu. Ať už budete za pomoci této techniky zbavovat nečistot podlahu, televizor, záhyby v oknem nebo sokly, nebude na nich ulpívat tolik prachu. Jako bonus získáte interiéry provoněné svěžestí z aviváže.

Jakým způsobem se zbavujete prachu u vás doma?

Zdroj: AndreaJean
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články