Nikdy nepoužívejte mikrovláknový hadřík na tyto povrchy. Riskujete tím
adbz.cz » Hobby » Mikrovláknový hadřík se nedoporučuje používat na všechno: Po otření toalety či dřezu v něm bakterie zůstanou navždy

Mikrovláknový hadřík se nedoporučuje používat na všechno: Po otření toalety či dřezu v něm bakterie zůstanou navždy

Při úklidu domácnosti byste měli věnovat pozornost používaným pomůckám. S hadříkem z mikrovlákna se vyhněte místům plným bakterií, jinak se jich už nezbavíte.

cisteni televize hadrik 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Úklid patří k neodmyslitelným povinnostem v každé domácnosti. Nejen z estetického hlediska je jeho pravidelné provádění potřeba, ale udržíte tak svou domácnost mnohem zdravější a bezpečnější. Důležitou roli při úklidu však hrají také používané pomůcky. Zjistěte, jak funguje hadřík z mikrovlákna a jak jej doma co nejlépe používat.

Co je ve skutečnosti mikrovlákno

Jedná se o velmi tenká polyesterová nebo polyamidová vlákna, ze kterých je hadřík vyroben. Díky nim je antistatický a velmi snadno na něm ulpí prach i další drobné nečistoty. Bez chemikálií a dalších přípravků tak snadno jakýkoliv povrch vyčistíte během pár vteřin. Často jediným tahem setřete většinu špíny a úklid máte brzy hotový.

Jaké jsou výhody hadříku z mikrovlákna

Mezi jeho nejvýznamnější přednosti patří zejména odolnost proti mechanickému poškození. Pokud se o něj budete dobře starat a vhodně jej používat, vydrží vám dlouhá léta. Stačí jej po každém použití vyprat a udržovat v co nejlepším stavu. Takto jej budete mít v případě potřeby připravený vždy po ruce. Nedoporučuje se však zároveň s utěrkami z mikrovlákna používat čistící přípravky, které by jejich vlastnosti mohly zničit.

uklid mikrovlnka hadrik
Zdroj fotografie: Depositphotos

Alergici jistě ocení, že při úklidu nedochází k uvolňování částic prachu a dalších nečistot do vzduchu. Tím se vyhnou podráždění dýchacích cest a pro lidi trpící astmatem nebo alergiemi je takový úklid mnohem příjemnější a snadněji zvládnutelný. Jediné, co je k efektivnímu úklidu potřeba, je čistý hadřík z mikrovlákna, a domácnost může být brzy bez prachu.

K čemu hadřík z mikrovlákna nepoužívat

Tento vynikající úklidový pomocník je skvělý při čištění kuchyňské desky, oken nebo i interiéru aut. V žádném případě byste jej však neměli používat při mytí podlah, toalet nebo dřezů. Na takových místech se vyskytuje velké množství bakterií, které snadno ulpí v mikrovláknu a pouhým praním nebo spařením se z materiálu nedostanou.

Naopak opakovaným použitím byste mohli způsobit jejich rozšiřování na další povrchy a předměty, které byste takovým hadříkem umývali. Pro mytí dřezu a toalety je vždy lepší využít jednorázové papírové ubrousky, které ihned po použití zlikvidujete. Takto pro vás bude jejich úklid mnohem bezpečnější a dosáhnete požadovaného výsledku.

@theamateurcleaner These places are some of the dirtiest places in your home! This is not recommended! #fyp #cleantok #cleaninghacks #cleaningtiktok #trending ♬ august – Taylor Swift