Levný šampon se skvěle hodí k mytí povrchů, praní prádla i čištění bot
adbz.cz » Hobby » Levný šampon se vyplatí mít doma, nikoli však na vlasy. Dají se s ním umýt boty, podlahy i záchod

Levný šampon se vyplatí mít doma, nikoli však na vlasy. Dají se s ním umýt boty, podlahy i záchod

Vyzkoušejte také tento geniální trik a nahraďte speciální čisticí přípravky tím nejobyčejnějším a nejlevnějším šamponem. Využijete ho k ručnímu praní i na různé povrchy.

Úklid v kuchyni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Úklid je nedílnou součástí života téměř každého jedince, který touží mít svůj domov čistý a bezpečný. Zbavit se některých usazenin a odolných skvrn však může být opravdovým oříškem. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak si tuto nepříjemnou činnost usnadnit a zefektivnit. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je láhev obyčejného levného šamponu, s jehož pomocí vyčistíte jakýkoliv povrch levou zadní.

Ruční praní citlivých materiálů

Vlněné oblečení, čepice, rukavice nebo klobouky není možné hodit do pračky, aniž byste riskovali jejich poškození. Mnohem šetrnější a bezpečnější je jejich ruční praní v teplé vodě s trochou saponátu. K tomuto účelu se skvěle hodí právě obyčejný šampon. Stačí jen malé množství rozpustit v teplé vodě a dané kousky ručně přeprat. Po uschnutí budou dokonale čisté, a navíc voňavé. Skvěle se hodí i k čištění obuvi od prachu a dalších nečistot.

Nahraďte jím mýdlo nebo pěnu na holení

Dalším způsobem, jak levný šampon využít, je nalít jej do dávkovače tekutého mýdla. Tuto metodu zlvášť oceníte v případě, že vám mýdlo došlo a do obchodu se jen tak nechystáte. V případě, že by byl šampon příliš hustý, stačí jej naředit s trochou vody a bude od obyčejného tekutého mýdla téměř k nerozeznání. Jeho použití je pak úplně stejné.

mytí podlah
Zdroj fotografie: Depositphotos
Nejlevnější šampon vám skvěle vyčistí podlahy

V případě nejvyšší nouze je možné šamponem nahradit i pěnu na holení. Jeho výhodou je, že se velmi snadno nanáší a žiletka po pokožce dobře klouže. Tím zabráníte jejímu drhnutí po kůži, a vyhnete se navíc nepříjemnému podráždění a pocitu štípání. Zároveň předejdete riziku poškrábání nebo pořezání a holení tak pro vás bude mnohem bezpečnější.

Zjednodušte si úklid

Levný šampon vám v domácnosti nahradí hned několik speciálních čisticích přípravků. Vynikajícím pomocníkem je při mytí podlah, kdy stačí jen 5–10 ml šamponu rozpustit v kyblíku s vodou a podlahu pomocí mopu vyčistit. Po této směsi na povrchu nezůstanou žádné nevzhledné šmouhy, a navíc bude příjemně vonět.

Vyčistíte jím však také další povrchy včetně lednice, tapet, dveří, vypínačů, nábytku, auta, ale i celé koupelny včetně toalety. Stačí šampon naředit s vodou podle druhu čištěného povrchu a míry jeho znečištění. Během chvilky budete mít hotovo a zbylý čas můžete využít k zábavnějším činnostem. Vyzkoušejte také některý z těchto triků a usnadněte si práci.