Vyplatí se mít jednu prázdnou v koupelně: Metoda se sklenicí šetří peníze i vlasovou pokožku

S prázdnou sklenicí se dá dělat ledacos. Lidé do nich zavařují, uchovávají v nich koření nebo z nich vyrábějí nejrůznější dekorace. My však pro vás máte zcela nevšední využití.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Snad každá hospodyňka si schovává některé sklenice od hořčice nebo marmelády. Tyto sklenice s uzavíratelným uzávěrem pak využívají dle libosti. V rodině, kde se nacházejí malé děti a je nutné šetřit, si najdou sklenice své místo na sto procent. Klidně na ně můžete s dětmi malovat barvičkami a následně do nich vložit koření, těstoviny i vonnou svíčku. Představivosti se meze nekladou.

Tento trik praktikujte v koupelně

Je naprosto jasné, že se dají s prázdnou sklenicí s uzavíratelným uzávěrem velké věci, které se odehrávají přímo v kuchyni. Znáte ale fígl spojený s koupelnou? Pokud vás ani po delším přemýšlení nic nenapadá, nechte se poddat. Prázdná sklenice se vám bude v koupelně hodit a vychytávku si okamžitě oblíbíte.

Šetřete na obyčejných věcech

Ono se to na první pohled nezdá, ale i nejbohatší lidé stále šetří. Jinak to není s tím to trikem. Máte-li doma prázdnou sklenici od džemu, tak ji určitě nevyhazujte. Pro estetický efekt ji dle libosti pomalujte barvami, které jsou voděodolné. Poté do sklenice vložte potřebné množství šamponu a teplé vody. Šampon zředíte, tolik ho nevypotřebujete a budete mít jistotu, že vlasy a pokožku hlavy nezatěžujete silným koncentrátem.

sklenice na marmeládu iZdroj fotografie: Pixabay

Vaše vlasy si zaslouží to nejlepší

Šálková metoda je spojena s umýváním hlavy hned ze dvou důvodů v dnešní době koupíte nejrůznější druhy šamponů, ale jsou příliš silné a vysušují vlasy i pokožku hlavy. Když do sklenice vlijete jen maličké množství šamponu a zbytek doplníte vodou, prokážete svým vlasům službu. Obsah se dokonale naplníte a vlasy si pohodlně umyjete. Navíc ušetříte za šampon, protože kvalitní značky jsou vcelku drahé.

Vlasy už si nebudete mýt jinak

Do sklenice vlijte trošku šamponu a teplé vody. Sklenici díky uzavíratelnému uzávěru hravě protřepete a směs napěníte. Vznikne koncentrát šetrný k vlasům i pokožce. Nejlepší na tom je, že vám určitě něco zbude, ale vzniklý mix si uchováte na další použití. Dalo by se říci, že ušetříte hned dvakrát.

Jaké fígle máte na mytí vlasů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články