Konec věčně zamlžených zrcadel. Šampon na nich vytvoří ochrannou vrstvu a ještě je dokonale umyje

Zamlžená zrcadla či skleněné zástěny v koupelně jsou problémem, který trápí spoustu lidí. Naštěstí existují způsoby, jak se s nimi vypořádat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdo by neměl rád vyhřívání se v teplé vodě, zejména pak v chladných měsících. Dlouho tekoucí teplá voda však má za následek vytvoření většího množství páry, která se v uzavřené koupelně drží. Právě kvůli této páře pak dochází k tomu, že veškerá zrcadla či skleněné zábrany se zamlží. Člověk by se rád podíval do zrcadla, ale musí ho nejdříve otřít, což zase zanechá nepěkné šmouhy. Naštěstí existuje způsob, jak tomuto problému předcházet.

Šampon jako prostředek proti zamlžení

Ano, čtete správně. Šampon využijete nejen při mytí vlasů, ale zároveň vyřeší další z problémů v koupelně, zbavíte se díky němu zamlžení zrcadel a skleněných zábran. Dokonce vaše skla vyleští a vyčistí, takže se šamponem zabijete dvě mouchy jednou ranou. Doporučuje se používat šampon na přírodní bázi, tedy bez zbytečných přidaných olejů a hydratačních látek, na zrcadle by tak mohl vzniknout dodatečný povlak, přes který by mohl být obraz méně zřetelný.

Krok za krokem při použití šamponu

  • Vezměte si malý, čistý hadřík a namočte ho pod tekoucí vodou.
  • Poté lehce vyždímejte, hadřík by měl být spíše vlhký, ne úplně mokrý.
  • Hadřík si rozložte a naneste na něj trochu šamponu. Ten rozetřete po celém hadříku, aby účinná plocha byla co největší.
  • Prostředek proti zamlžování je připraven a můžete se dát do mytí.
  • Přejeďte s hadříkem celé zrcadlo a pečlivě jej vyleštěte.
  • Nakonec zrcadlo otřete suchou papírovou utěrkou nebo stěrkou.
iZdroj fotografie: S vědomím Mandy a Aaron Wilson

Tímto způsobem odstraníte ze zrcadla veškerou nečistotu a před zamlžením jej chrání vrstva šamponu. Teď už můžete bezpečně relaxovat ve vaší koupelně dlouhé hodiny, mít kolem sebe spoustu páry, a přitom se kdykoliv na sebe podívat do zrcadla. Pokud se vám po čase zdá, že se zrcadla nebo skleněné zástěny opět zamlží, tak celý proces opakujte. Existuje ale ještě jeden způsob odmlžení zrcadel, skleněných zástěn či třeba orosených oken.

Alternativa v odmlžení

Tzv. „babské povídačky“ praví, že dalším prostředkem je holicí pěna. Ta prý funguje skvěle nejen v boji se zamlžením nebo orosením oken, ale dokáže odstranit drobné nečistoty, které nejsou pouhým okem viditelné. Postup je malinko jiný než se šamponem. Zrcadlo nebo okno umyjte vhodným mycím prostředkem na skleněné povrchy. Poté naneste holicí pěnu, rozetřete a nechte pár minut působit. Následně setřete suchým hadříkem a máte vyhráno. Teď už můžete být v klidu, neboť celá koupelna i okna v bytě se vám ani nezamlží, ani neorosí.

Co používáte na zamlžená zrcadla vy?

Zdroj: BathroomCity
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články