Zátka na lahvi od oleje ukrývá nevídanou funkci, která usnadní práci. Vyhazovaný kus plastu lze použít jako nálevku

Až budete příště otevírat olej, rozhodně nevyhazujte zátku na lahvi. Má totiž skrytou funkci, která vám výrazně usnadní jeho používání.

i Zdroj fotografie: Vlastní tvorba abcMedia
                   

Ačkoli olej není považován za nejzdravější ingredienci pro vaření, používá ho téměř každý po celém světě. Pokud často končí i ve vašem košíku, pak se dle serveru Saffola vyplatí znát skrytou funkci, kterou ukrývá zátka na lahvi – tu však má většina lidí tendenci odtrhnout a vyhodit. Stačí však s touto malou částí balení správně zatočit a výrazně vám to usnadní jeho následné používání. 

Skrytá zátka na balení oleje 

Dobrodružství může být již samotné otevírání oleje. K tomu často potřebujete plno trpělivosti a úsilí, protože pokud uděláte jeden špatný krok, mastná tekutina může skončit rozlitá na zemi, což budete muset čistit ještě další dva týdny. Ještě než se do toho tedy vrhnete, pokuste se zvolit vhodnou plochu, kde vám případné rozlití nijak neublíží. Otevřít ho můžete například nad umyvadlem, nebo pokud chcete, tak i nad vanou. 

Jakmile budete připraveni, odšroubujte víčko a poté vsuňte prst do plastového očka, odkud budete muset odtrhnout další uzávěr. Jakmile se vám to podaří, nepotřebný kus plastu rozhodně nevyhazujte, protože vám bude sloužit i dále. Pokud ho totiž obrátíte a zasadíte zpět na hrdlo láhve, vytvoříte tím dle webu HealthyAndTastyFoods užitečnou nálevku, ze které budete moci olej mnohem snadněji nalévat a pracovat s ním při vaření. 

Lahev s rostlinným olejem iZdroj fotografie: Depositphotos
Plastovou lahev s olejem si můžete upravit pro lepší dávkování.

Pozor na skladování oleje

Při používání oleje a jeho skladování byste si měli dávat pozor na to, aby nepřišel do styku se slunečními paprsky. Ty totiž zhoršují jeho kvalitu a v případě, že by jim byl vystaven příliš dlouho, mohlo by to mít velmi negativní vliv na jeho složení. Proto se vyplatí skladovat ho na temném místě nebo alespoň v tmavé, dostatečně těsné lahvi. Na webu adbz jsme také psali o tom, jak co nejefektivněji odstranit olejové skvrny z oblečení.

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články