Jak zabránit zamlžování brýlí za pár korun. Detaily jsou tady
adbz.cz » Hobby » Zabránit otravnému zamlžování brýlí lze za pár korun. Skvěle funguje jednoduchý fígl s obyčejnou pěnou na holení

Zabránit otravnému zamlžování brýlí lze za pár korun. Skvěle funguje jednoduchý fígl s obyčejnou pěnou na holení

Tento geniální trik vám pomůže zbavit se nepříjemného zamlžování brýlí. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je trocha pěny na holení.

bryle
Zdroj fotografie: Depositphotos

Dioptrické brýle jsou pro mnoho lidí nepostradatelnou pomůckou, jejímž účelem je zlepšení zrakových schopností. Výkyvy teplot a další faktory však mohou vést k zamlžování sklíček, což dokáže pěkně znepříjemnit život. Naštěstí podle webu iReceptář existují jednoduché způsoby, jak tomu předejít, aniž byste museli utrácet za speciální přípravky. Stejně jako my budete příjemně překvapeni, jak snadno to funguje.

Jak pečovat o brýle

Pokud se neobejdete bez dioptrických nebo slunečních brýlí, neměli byste péči o ně příliš podceňovat, aby vám dlouho vydržely. Nebezpečí hrozí především při jejich přenášení, kdy může snadno dojít k jejich poškození. S odstraněním drobných škrábanců na jejich povrchu vám dokáže pomoci obyčejná zubní pasta, o jejíchž účincích jsme psali více už v dřívějším příspěvku na adbz.

Jak na zamlžování brýlí

Abyste na zamlžování brýlí vyzráli, vyplatí se znát tuto jednoduchou metodu, díky které budou zapařená sklíčka minulostí. K tomuto účelu stačí použít trochu holicí pěny, pomocí které na nich vytvoříte ochrannou vrstvu, na což jsme upozorňovali už dříve na adbz. Nahradit ji však lze také zubní pastou nebo tekutým mýdlem. Jednu z těchto směsí naneste na sklíčka, nechte chvíli působit a poté suchým hadříkem vyleštěte.

brýle v rukou ženy
Zdroj fotografie: Freepik
Brýle už se vám nezamlží – potřebujete k tomu jen trochu holicí pěny

Pomůže včelí vosk nebo glycerol

Kromě výše zmíněných přípravků proti zamlžování brýlí skvěle funguje včelí vosk. Ten stejně jako v předchozích případech stačí rozetřít na sklíčka a následně měkkým hadříkem rozleštit. Několik dalších dní budou vaše brýle chráněny. Využít lze podle informací na webu JakČistit také neředěný glycerol nebo glycerinové mýdlo, což potvrzuje i naše čtenářka Libuše D. z Brna: „Aby se mi brýle nezamlžovaly, myju a leštím je glycerinovým mýdlem. Nejen, že jsou dokonale čisté, ale vidím i při přechodu ze zimy do tepla.“

Ochraňte před zamlžováním okna v autě

Výše zmíněné triky lze snadno aplikovat kdekoliv, kde se potýkáte se zamlžováním skleněných ploch. Nejčastěji se s tímto problémem v zimě potýkají řidiči automobilů, kteří pak mají mnohem horší přehled o stavu vozovky i provozu na cestách. Naneste na vnitřní stranu oken trochu holicí pěny a užijte si bezstarostnou jízdu bez zapařování skel z důvodu výkyvů teplot nebo nadměrné vlhkosti.