Jak svépomocí opravit prasklé okno. V nouzi pomůže kromě jiného průhledný lak na nehty nebo vteřinové lepidlo

Pokud vám prasklo okno, nemusíte nutně kupovat nové nebo volat specialistu. Problém vyřešíte snadno sami, a to například pomocí laku na nehty.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Prasklé okno je nepříjemný problém, který může snadno pokazit vzhled vaší domácnosti a způsobit potíže s teplotou uvnitř domu. Naštěstí však nemusíte nutně volat opraváře, abyste ho dali opět dohromady. Skvěle si totiž můžete pomoci sami, a to použitím jednoduchých prostředků, jako je izolepa, vteřinové lepidlo nebo dokonce také lak na nehty. Výrobky stačí dle serveru TechInsider správně použít a praskliny účinně zamaskujete. 

Izolepa nebo vhodná fólie 

Nejjednodušším způsobem, jak zamaskovat prasklé sklo, je použití izolepy. Tou stačí přelepit porušená místa, díky čemuž ho stabilizujete, zabráníte zvětšování praskliny a zbavíte okno či zrcadlo případného napětí. Velmi dobře vám poslouží také fólie na sklo, kterou lze snadno aplikovat přímo na rozbité místo. Fólie je vyrobena ze speciálního materiálu určeného k těsnění a stabilizaci trhliny, takže prasklé sklo se zpevní a bude chráněno před dalším rozbitím. 

Průhledný lak na nehty

Ačkoli se nejedná o nejspolehlivější metodu, průhledný lak na nehty skvěle pomůže zamaskovat prasklé okno. Stačí veškeré praskliny důkladně očistit, poté na ně nalepit pásku nebo výše zmíněnou fólii a přes ni nanést velkou vrstvu bezbarvého laku. Jakmile tak učiníte, nechte ho dostatečně dlouho schnout a v případě potřeby naneste druhou vrstvu. Na druhý den by mělo být okno dle webu ArchitecturalDigest opět pevné a chráněné. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Průhledný lak na nehty pomáhá maskovat praskliny ve skle

Vteřinové lepidlo 

Poslední účinnou možností, která vám pomůže zamaskovat praskliny v okně a ochrání ho před dalším rozbitím, je aplikace vteřinového lepidla. To působí obzvláště silně a dokáže zpevnit jakýkoli materiál, přičemž si jej díky průhledné barvě nikdo nevšimne. Lepidlem se pokuste co nejvíce vyplnit veškeré mezery a poté ho nechte dostatečně dlouhou schnout. Na webu adbz jsme také psali, jak si vyrobit své vlastní domácí lepidlo.

Co pomáhá na prasklé sklo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články