Brýle jako nové: Odstraňte škrábance – včetně těch hlubokých – pomocí běžně dostupných prostředků

Škrábance na brýlích už vám nikdy nebudou dělat starosti. S pomocí těchto jednoduchých triků se jich zbavíte během chvilky.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Asi každý člověk, který nosí brýle, moc dobře ví, že nezáleží na tom, jak moc je opatrný, tak i tak na nich vzniknou škrábance. A můžete mít pocit, že jsou tyto brýle už na vyhození, protože se přece škrábanců nejde nijak zbavit. Opak je ale pravdou, s těmito triky je velmi jednoduché je odstranit. Co tedy budete potřebovat?

1) Zubní pasta a čistič na nádobí

Zubní pasta vám pomůže odstranit škrábance. Ale měli byste se ujistit, že užíváte klasickou zubní pastu, žádný gel ani bělidlo, to by totiž nepomohlo. Když smícháte několik kapek čističe na sklo a přípravku na nádobí, vznikne vám směs, která také odstraní škrábance a šmouhy z brýlí.

2) Dětský šampon a vosk na auta

Možná se vám to bude zdát jako nesmysl, ale když na hadřík nanesete pár kapek dětského šamponu a přetřete jím brýle, škrábance z brýlí také zmizí. To stejné platí i o vosku na auta. S ním ale zacházejte opatrněji, opravdu bude stačit jen pár kapek na vyčištění celých brýlí. Poté už jen opláchněte vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Jedlá soda a mýdlo

K čištění skel vždy používejte nějaký hadřík z mikrovlákna. Smíchejte 1 lžičku vody a lžíci jedlé sody a vytvořte pastu. Poté pastu naneste na sklo a nakonec opláchněte. Z vody a mýdla si také můžete vyrobit roztok, který je velmi účinný. Pro lepší výsledky také můžete přidat jedlou sodu.

4) Alkohol a bílý ocet

K odstraňování škrábanců byste měli používat hadřík s mikrovláknem namočený do alkoholu. Také můžete přidat jedlou sodu a účinek tak maximalizovat. I bílý ocet vám může pomoci vyčistit skla od brýlí. Smíchejte ho s jedlou sodou a počkejte, než přestane pěnit. Potom ho můžete použít.

Jakým způsobem čistíte brýle?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247.cz
Události247.cz
Velká bitva přijde už brzy: Válka se schyluje k něčemu, co si zatím nikdo nedokáže ani představit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci