Brýle jako nové: Odstraňte škrábance – včetně těch hlubokých – pomocí běžně dostupných prostředků

Škrábance na brýlích už vám nikdy nebudou dělat starosti. S pomocí těchto jednoduchých triků se jich zbavíte během chvilky.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Asi každý člověk, který nosí brýle, moc dobře ví, že nezáleží na tom, jak moc je opatrný, tak i tak na nich vzniknou škrábance. A můžete mít pocit, že jsou tyto brýle už na vyhození, protože se přece škrábanců nejde nijak zbavit. Opak je ale pravdou, s těmito triky je velmi jednoduché je odstranit. Co tedy budete potřebovat?

1) Zubní pasta a čistič na nádobí

Zubní pasta vám pomůže odstranit škrábance. Ale měli byste se ujistit, že užíváte klasickou zubní pastu, žádný gel ani bělidlo, to by totiž nepomohlo. Když smícháte několik kapek čističe na sklo a přípravku na nádobí, vznikne vám směs, která také odstraní škrábance a šmouhy z brýlí.

2) Dětský šampon a vosk na auta

Možná se vám to bude zdát jako nesmysl, ale když na hadřík nanesete pár kapek dětského šamponu a přetřete jím brýle, škrábance z brýlí také zmizí. To stejné platí i o vosku na auta. S ním ale zacházejte opatrněji, opravdu bude stačit jen pár kapek na vyčištění celých brýlí. Poté už jen opláchněte vodou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Jedlá soda a mýdlo

K čištění skel vždy používejte nějaký hadřík z mikrovlákna. Smíchejte 1 lžičku vody a lžíci jedlé sody a vytvořte pastu. Poté pastu naneste na sklo a nakonec opláchněte. Z vody a mýdla si také můžete vyrobit roztok, který je velmi účinný. Pro lepší výsledky také můžete přidat jedlou sodu.

4) Alkohol a bílý ocet

K odstraňování škrábanců byste měli používat hadřík s mikrovláknem namočený do alkoholu. Také můžete přidat jedlou sodu a účinek tak maximalizovat. I bílý ocet vám může pomoci vyčistit skla od brýlí. Smíchejte ho s jedlou sodou a počkejte, než přestane pěnit. Potom ho můžete použít.

Jakým způsobem čistíte brýle?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali