Zaručené metody, jak okamžitě odstranit zvířecí chlupy z oblečení a látek - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zaručené metody, jak okamžitě odstranit zvířecí chlupy z oblečení a látek

Zaručené metody, jak okamžitě odstranit zvířecí chlupy z oblečení a látek

Tkaniny přitahují vlasy a chlupy jako magnet. Existují však způsoby, jak se jich zbavit. Antistatický sprej zřejmě znáte. A co dalšího pomáhá?

zvireci chlupy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zvířecí chlupy na oblečení má asi každý majitel psího nebo kočičího mazlíčka. Nejvíce jsou viditelné na černém oblečení. Svá zvířátka jistě milujete, jejich padající srst však už méně. Existují však způsoby, jak se chlupů z oblečení zbavit. Jak tedy dostat chlupy ze svého oblečení a dalších tkanin v domě?

Váleček na vlákna vám pomůže

Skvělým pomocníkem je váleček na vlákna. Lepkavý papír na sobě zachytí většinu chlupů, nejen z vašeho oblečení, ale třeba ze závěsů nebo deky. Ano, válečky, které fungují jsou dražší, ale zaručí vám, že opravdu fungují a sníží množství chlupů ve vaší domácnosti. Navíc nebudete dávat prát chlupaté oblečení a tím pádem budete méně zatěžovat pračku. Pokud vám válečky dojdou, nevadí.

civava pes srst
Zdroj fotografie: Pixabay

Nastříkejte na nějaký ručník nebo jiný kus látky lak na vlasy. Tak vytvoříte lepivou vrstvu, která zachytí chloupky z vašeho oblečení. Tato metoda však není zrovna nejlepším řešením na každý den. Využijte ji tedy jen v případě nouze. A v žádném případě lak na vlasy nepoužívejte na hedvábné látky. Hedvábí byste tak zničili a to určitě není vaším cílem.

Na polštáře vezměte kartáč či lepicí pásku

Na polštáře samozřejmě můžete využít válečky, stejně jako na oblečení. Je však možné, že jich spotřebujete velké množství. Lepším a efektivnějším řešením je tak speciální oboustranný kartáč, který vydrží několik čištění opakovaně a bude fungovat pořád stále skvěle. Jako nouzové řešení lze použít také lepicí pásku. Je to úžasná zbraň proti zvířecí srsti. Nejen, že je levná, ale pravděpodobně ji máte vždy doma.

lepicipaska
Zdroj fotografie: Pixabay


Srst se drží také v závěsech. Ty stačí otřít suchou houbičkou. Chlupy pak jednoduše spadnou. Pokud nemáte doma tvrdé podlahy, udělejte to raději venku. S odstraněním chlupů z polštářů, přikrývek a dalších tkanin vám mohou pomoci také některé nástavce na vysavač. Úplně nejlepším řešením je však prevence. Tedy vyčesávat dennodenně vašeho mazlíčka a eliminovat tak možnost, aby ztrácel své ochlupení samovolně.

Zdroj: CleanUpAmbition