Zavlažování kostkami ledu ochrání rostliny před poškozením. Během pár dnů budou vaše parapety překypovat novými květy

Jestli chcete mít doma krásně rozkvetlé rostliny, rozhodně byste je neměli přelévat. Zkuste místo obyčejné vody použít led.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Je asi jedno, jestli pěstujete rostliny v bytě a nebo jestli se o ně staráte na zahradě. Pokud jste se rozhodli pro ty, které jsou náchylné na přelití, vyzkoušejte jeden jednoduchý trik, díky kterému už vás přelévání rostlin nebude trápit. Jediné, co budete potřebovat, je pár kostek ledu a trošku trpělivosti. Použít to můžete na orchideje, zeleninu a jakékoliv další rostliny.

Přelévání opravdu vadí

Všechny kořeny rostlin potřebují ke svému životu vzduch. Jedinou výjimku tvoří ty, které normálně rostou v podmáčených půdách, jenže ty to mají vyřešené díky kořenům vzdušným. Ale všechny ostatní druhy musí mít ke vzduchu aspoň malý přístup. Když rostlinu přelijete, začnou se kořeny dusit, hnít a postupně odumírat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poznáte to podle toho, že většina rostlin začne postupně žloutnout a na první pohled jde vidět, že nejsou v dobré kondici. Je možné, že tyto příznaky zaměníte s nedostatkem vody, bude to naprostá katastrofa.

Zalévání ledem je skvělé

Ideální by asi bylo, kdybyste všechny rostliny několikrát denně navštěvovali s konvičkou a dopřáli jim trošku vody. Jenže tohle prostě nejde, asi nikdo na to nemá čas. A v tuhle chvíli přichází tento nápad s kostkami ledu. Veliká výhoda je, že led se rozpouští a tak se voda ke kořenům dostává postupně. Jediné, co musíte udělat, je položit tři kostky ledu na půdu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Které rostliny jsou nenáročné na péči

Jestliže nemáte čas na to, starat se o rostliny, tak vám tato metoda bude asi k ničemu. V tom případě si pořiďte pokojové rostliny, které jsou opravdu nenáročné. Skvělá pro vás bude třeba voskovka, lopatkovec nebo třeba takový zelenec nebo kaktus.

Vyzkoušeli jste už tuhle metodu zalévání?

Zdroj: The Gardener’s Almanac

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články