Sedm krásných a nenáročných rostlin pro líné povahy. Přemění kdejaký pokoj na botanickou zahradu

Nemáte čas starat se o rostliny, ale rádi byste si oživili nějaké místo nenáročnými rostlinami v květináčích? Podívejte se na 7 rostlin, které nevyžadují příliš péče.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se chcete stát zahradníkem, ale nemáte moc zkušeností, pořiďte si nenáročné rostliny. Takové rostliny nevyžadují příliš péče a vydrží i horší podmínky. Nenáročné rostliny jsou také vhodné pro lidi, kteří si chtějí oživit balkon nebo zahradu, ale nemají příliš mnoho času na péči o rostliny. Které rostliny jsou nenáročné?

Kaktusy

Tuto rostlinu si můžete spojovat hlavně se suchem. Jedná se o velice nenáročnou rostlinu. Není potřeba ji zalévat pravidelně, protože je tato rostlina na zálivku velmi skromná. Stačí ji dát na místo, kde občas svítí sluníčko. Nejsou drahé a kaktusů existuje několik druhů. Díky mnoha druhům si můžete vybrat takový kaktus, který se vám bude líbit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sukulent

Sukulenty jsou velice krásné a nenáročné rostlinky, které jsou vhodné pro pěstování ve květináčích. Listy sukulentů jsou velice zajímavé, protože mají zvláštní tvary. Vodu si uschovávají v listech a stoncích. Díky tomu není potřeba je zalévat často. Pokud zapomínáte na pravidelné zalévání, jsou pro vás sukulenty tou pravou volbou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zelenec

Nejčastěji se se Zelencem setkáte na školních chodbách, protože je to rostlina, která vydrží nepříznivé podmínky. Potřebuje pouze trochu vody a slunce. Se zálivkou si tedy nemusíte dělat starosti. Pokud se vám stane, že byste tuto rostlinu vysušili, tak se po zalití znovu vrátí k životu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sansevieria

Tato rostlina si uchovává vodu v listech, takže ji nemusíte pravidelně zalévat. Má ráda teploty od 15 do 25 °C. V zimě okolo 14 °C. Zalévat by se měla pouze občas. Aby byla hezčí a vypadala svěžeji, můžete občas otřít nebo omýt listy vodou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zamiokulkas

Velmi ideální pro zapomnětlivé lidi na pravidelnou zálivku. Uchovává si vodu v listech a není potřeba ji často zalévat. Zalévání postačí jednou týdně. Neumisťujte tuto rostlinu do průvanu. Je vhodná i do koupelny, ve které nejsou okna, protože nepotřebuje příliš mnoho světla.

iZdroj fotografie: Pixabay

Echmea

Jedná se o epifyt, který bude spokojený v lehkém substrátu. Lehký substrát se používá z toho důvodu, že její kořeny potřebují dýchat. Nepřijímá potravu ze země, ale ze vzduchu. Tuto rostlinu je potřeba udržovat ve vzpřímené poloze. Je dobré neustále udržovat vodu v růžici (vždy 2 až 3 cm vody).

iZdroj fotografie: Pixabay

Tlustice

Tato rostlinka roste pomalu a udržuje si vodu v listech. Není potřeba ji zalévat pravidelně. Snese suchý vzduch v bytech a z toho důvodu je vhodná do paneláků, kde bývá problém se suchým vzduchem. Snese umístění na sluníčku i v polostínu.

Zdroj: Gardening Know How

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články