Jednoduché rady a tipy pro domácnost plnou rostlin
adbz.cz » Hobby » Levné samozavlažování vyrobené raz dva s využitím plastové lahve. Jednoduchý trik, díky němuž bude zahrada kvést po celý rok

Levné samozavlažování vyrobené raz dva s využitím plastové lahve. Jednoduchý trik, díky němuž bude zahrada kvést po celý rok

Jednoduché rady, tipy a triky, díky nimž bude celá vaše domácnost plná rostlin, které jí vdechnou tu správnou energii a šmrnc.

samozavlazovani v zahrade
Zdroj fotografie: Unsplash

Správná domácnost se bez rostlinek téměř neobejde. Nejenže totiž vypadají skvěle a dokonale dotváří každý design, působí také značně uklidňujícím dojmem, dodávají pozitivní energii a některé druhy dokonce čistí vzduch a zbavují ho škodlivých látek a toxinů. Díky těmto jednoduchým radám, tipům a osvědčeným vychytávkám se vašim rostlinkám bude skvěle dařit a vaše domácnost i zahrada se budou jen zelenat.

Samozavlažování v zahradě

Každá rostlinka, ať už pokojová, nebo zahradní, potřebuje tu správnou péči, do které patří také pravidelné zalévání. Díky tomuto jednoduchému triku to ale bude snadné, rychlé a pohodlné. Stačit vám bude obyčejná plastová láhev, do které pomocí nože uděláte drobné otvory. Do hrdla láhve poté umístíte hadici a jednoduše zapnete proud vody. Láhev můžete libovolně otáčet, takže voda z otvorů vždy poteče tam, kde bude potřeba.

zahrada
Zdroj fotografie: Depositphotos

Domácí hubič plevelů

Plevel je něco, co ve své zahradě nejspíše nikdo nechce. Kazí totiž celkový dojem upraveného venkovního prostoru, krade živiny a prostor pro zasazené plodiny a většinou je také těžké se ho účinně zbavit. Pokud ale do rozprašovače smícháte 3 lžíce tekutého mýdla, lžíci soli, 5 lžic octu a 4 lžíce vody, získáte účinný hubič plevelů, který si poradí i s těžce odstranitelnými druhy.

Vypěstujte si vlastní trsy trávy

Malé zelené trsy trávy dokážou dokonale rozjasnit každý parapet, a navíc se jedná o velmi nenáročné druhy rostlin z hlediska pěstování. Stačit vám tak budou malé nádoby, nebo například skořápky od vajíček, do kterých vložíte obyčejné dřevěné piliny a pár semínek ovsa. Pravidelně zalévejte a již brzy vás budou těšit drobné rozkošné trsy trávy.

pestovani travy ve skorapce
Zdroj fotografie: Unsplash

Samozavlažování rostlin

Ať už se chystáte na dovolenou, nebo nebudete několik dní doma, nemusíte se o své rostlinky bát. O jejich zálivku v době vaší nepřítomnosti se bude jednoduše starat samozavlažovací systém z láhve, který si vyrobíte v pohodlí domova. Stačit vám k tomu opět bude pouze plastová láhev. Z ní totiž podle potřeby odříznete spodní část a do jejího vršku uděláte drobnou dírku. Láhev poté jednoduše vložíte do zeminy k rostlince a naplníte vodou.

Vypěstujte si ananas

Dalším dokonalým způsobem, jak zvětšit vaši rodinku rostlinek, je pěstování ananasu. Je to velmi jednoduché a zvládne to i naprostý začátečník. Stačí si pouze kus tohoto exotického ovoce koupit v obchodě. Doma poté jednoduše uříznete jeho zelenou část, jejíž konec namočíte do nádoby s vodou, a až krásně zakoření, zasadíte ji do zeminy. Květináč pak umístěte na světlé místo. Nezapomeňte také této rostlince dopřát pravidelnou zálivku.

pestovani ananasu
Zdroj fotografie: Unsplash

Unikátní prostor pro rostliny

Pokud vás trápí problém, že již nemáte prostor pro další rostlinky, nezoufejte. Existuje totiž velmi jednoduché řešení. Tím je výroba tzv. schodků, kam můžete rostlinky ukládat. Tyto schodky fungují na principu žebříku, místo obyčejných stoupaček mají ale poličky. Jednoduché je také jejich umístění, protože je můžete mít v podstatě kdekoliv. U stěny, na parapetu, na stole atd. Velikost si totiž jednoduše přizpůsobíte.

schodky na rostliny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Šetrné hnojení

Stejně jako pravidelná zálivka je pro rostlinky důležité také pravidelné přihnojení, kterým jim dopřejeme potřebné živiny a vitamíny. Pokud však máte doma akvárium s rybičkami nebo vodní želvou, řešení je jednodušší, než se zdá. Stačí totiž rostlinku občas zalít vodou z akvária a kromě vláhy jí tím dopřejete také přírodní hnojení, a to navíc zcela bez chemie.

Zdroj: Miracle Gro