Když vložíte česnek přes noc do záchodové mísy, bude čistější, než kdybyste použili drahé prostředky

Pokud jde o úklid domácnosti, čištění záchodu patří k té nejméně oblíbené části. Naštěstí existují různé triky, jak si tuto práci usnadnit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek se už dávno nepoužívá jen při vaření. V léčitelství se například používají česnekové inhalace, které jsou skvělé v boji proti nachlazení a některým plicním chorobám. Když použijete česnek na orchideje, budou vám lépe kvést. A když dáte stroužek česneku do záchodové mísy a necháte ho tam přes noc, nebudete věřit vlastním očím. Zní to možná trošku divně, ale výsledek je ohromující.

Co se stane, když dáte česnek do záchodu

První, co musíte udělat, je oloupat jeden stroužek česneku před tím, než si půjdete lehnout. Poté ho jen vhoďte do záchodu a můžete jít spát, česnek totiž udělá veškerou práci za vás. Ráno už jen vezměte štětku nebo nějaký kartáček a záchod pořádně vydrhněte. Tento postup provádějte přibližně třikrát týdně po dobu několika týdnů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky svým antibakteriálním vlastnostem česnek skvěle dezinfikuje toaletu a udržuje ji čistou. Nelze ale zaručit, že zničí všechny choroboplodné zárodky. Faktem ale zůstává, že záchod zůstane čistý, nebudou tam žádné usazeniny. A vy nebudete muset používat žádné drahé prostředky a chemikálie, což se určitě vyplatí.

Roztok na čištění toalety

Existuje ještě jeden způsob, jak pomocí česneku vyčistit toaletu. Tento je ale o trošku pracnější, protože si z česneku budete muset udělat roztok. Budete k tomu potřebovat jen šálek vody a tři stroužky česneku. Vodu si nalijte do hrnce a dejte na sporák vařit. Ihned do ní přidejte také nakrájený česnek. Jakmile bude voda vřít, sporák vypněte, zakryjte pokličkou a nechte ještě asi 15 minut odstát.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tuto směs poté nalijte do záchodu a nechte opět působit přes noc. Pokud rádi používáte přírodní čističe místo chemikálii, určitě tento způsob uvítáte. Česnek totiž dokáže vyčistit toaletu stejně dobře, jako všechny různé přípravky. A pokud se bojíte toho, že to v koupelně bude potom zapáchat po česneku, opravdu nemějte strach. Při nejhorším záchod ještě kartáčkem vydrhnete.

Vyzkoušíte tento trik nebo máte raději chemické prostředky?

Zdroj: HomeTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články