Vylévání jídla do záchodu může zadělat na pořádný problém. Například olej se rád usazuje na stěnách potrubí

Před vařením jídla byste si měli rozmyslet, kolik ho vlastně sníte. Jestliže to uděláte, vyhnete se plýtvání a polévku ani jiné zbytky od oběda nespláchnete do záchodu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Potraviny patří k věcem, které jsou v dnešní době velmi drahé, a proto by se s nimi mělo šetřit. Je úplně jedno, zda bydlíte ve městě, nebo na vesnici. Zbytky jídla byste neměli splachovat do toalety. Bohužel to většina lidí dělá, což je špatně. Vlastně si ani neuvědomují, jaké problémy si tím mohou způsobit. Jakmile si přečtete následující řádky, tak už to nikdy neuděláte.

Potrubí se časem ucpe

Pakliže pravidelně vyléváte polévku nebo zbytky omáčky do záchodu, neděláte dobře. Nejen, že je to nepatřičné, také plýtváte a nechováte se proto zodpovědně. Na povrch vypluje problém, který vyřeší jen instalatér. Pokud nějakého znáte a zeptáte se ho na to, bude na vás doslova valit oči. Mastné jídlo ucpává potrubí, protože se na něm usazuje.

Vyhněte se divným praktikám

Lidé žijící na vesnici dávají zbytky od oběda domácím zvířatům nebo je vyhazují za dům, kde časem zmizí a sežerou je volně pobíhající zvířata. Jenomže člověk, který bydlí ve městě, se tekutých zbytků jen horko těžko zbaví. Buď budete vařit tak akorát, nebo se problému s ucpaným potrubím nevyhnete. Když už vám něco zbyde, raději to vyhoďte do koše. I kdybyste do záchodu spláchli jen vodu z vývaru, hrozí komplikace. Vývary jsou mastné, což potrubí nesvědčí.

kávová sedlina iZdroj fotografie: Pixabay

Dávejte si pozor na kávu i chemické odpady

Lidé mají tendence splachovat do toalety, co jim padne pod ruku. Bohužel se jedná o věci, které bleskurychle ucpávají potrubí. Jednou z nich je kávová sedlina, která se dá ještě smysluplně využít. Lze ji použít jako hnojivo či ji prostě vhodit do koše. Velké obtíže mohou způsobit i chemická rozpouštědla použitá při rekonstrukci bytu či domu.

Velké zlo jsou olej a horká voda

Ne nadarmo se olej nevylívá do záchodové mísy. Je mastný a potrubí by se velmi rychle ucpalo. Nechtějte si ani představovat, co by se dělo dál. Obtíže mohou nastat i s horkou vodou. Když už ji potřebujete z jakéhokoliv důvodu do toalety vylít, vyčkejte do zchladnutí. Když budete dodržovat tyto postupy, vyhnete se komplikacím.

Splachujete také do záchodu zbytky jídla?

Zdroj: SoVkusom
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články