Tabletky do myčky, zázračný pomocník, který pomůže nejen s nádobím. Poradí si skvěle v kuchyni i koupelně - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tabletky do myčky, zázračný pomocník, který pomůže nejen s nádobím. Poradí si skvěle v kuchyni i koupelně

Tabletky do myčky, zázračný pomocník, který pomůže nejen s nádobím. Poradí si skvěle v kuchyni i koupelně

Pokud máte doma myčku, určitě k ní máte i tablety do myčky. Těmito tabletami se dá vyčistit mnoho dalších věcí. Které věci to jsou?

tabletka do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud doma pravidelně nebo alespoň občas uklízíte, tak možná přemýšlíte nad tím, jak si ulehčit práci. Nemusíte nakupovat mnoho čistících prostředků, jestliže máte doma tablety do myčky. Tyto malé pomocníky lze využít pro úklid mnoha věcí. Na jaké nečistoty je můžete použít?

Pečící trouba

Připečené omáčky nebo odpadnuté kousky jídla se v troubě spálí. Tyto spáleniny vytváří fleky, které se špatně čistí. S čištěním vám může pomoci tableta do myčky. Namočte ji do teplé vody a poté s ní vyčistěte vnitřek trouby, dveře i sklo.

Hrnce a pánve

Připálilo se vám v hrnci nebo v pánvi jídlo? Toto nádobí se nepřipaluje jen zevnitř ale i z vnější strany. Pokud máte nádobí s černými fleky, použijte tabletu stejně jako na troubu. Namočte ji do teplé vody a poté s ní potírejte připáleniny, které potřebujete vyčistit. Následně stačí pouze opláchnout vodou nebo otřít hadříkem.

cisty hrnec na vareni
Zdroj fotografie: Pixabay

Hrnky, vázy, lahve

Mnoho lidí ví, že káva a čaj způsobují například žloutnutí zubů. Káva i čaj barví hrníčky a zanechávají v nich kroužky, které jdou velmi často špatně vyčistit. Nádobu, kterou je potřeba vyčistit naplňte do 3/4 vodou a poté vložte kousek tablety do myčky. Nechte hodinu působit a po hodině by fleky měly jít umýt pouze horkou vodou.

Popelnice

Jedná se o nádoby, které nejsou příliš hygienické. Nemusí však být natolik znečištěné, aby zápachem a znečištěním obtěžovaly okolí. Nastanou situace, kdy je potřeba vyčistit popelnici. Jednoduše ji vyčistíte tak, že ji naplníte co nejvíce vodou a vložíte jednu tabletu. Po hodině vypláchněte horkou vodou.

cisteni popelnice pomoci tablety do mycky
Zdroj fotografie: Pixabay

Lednice

Občas v lednici nechtěně vyteče nějaká ta tekutina. Nejdříve setřete veškerý sypký nepořádek hadříkem. Poté ponořte tabletu do teplé vody. Otírejte lepkavé nečistoty změklou tabletou a poté opláchněte teplou vodou. Použít lze i vodu, ve které se tableta rozpouštěla.

Dřez

I velice často používaný dřez může být znečištěný. Pokud máte dojem, že váš dřez nevypadá jako nový, lze jej jednoduše vyčistit. Napusťte do něj trochu teplé vody a tabletu lehce namočte. Poté s ní začněte otírat špinavé stěny. Následně stačí stěny opláchnout horkou vodou. Dřez bude po této metodě čištění vypadat jako nový.

dobre vycisteny drez
Zdroj fotografie: Pixabay

Olejové skvrny

Pokud používáte oleje do auta, velice často se stává, že vám někde ukápne. I tyto fleky lze snadno vyčistit. Na olejové skvrny na zemi nasypte kočičí stelivo (nasákne olej). Poté skvrny potřete tabletou do myčky a nechte půl hodiny působit. Po půl hodině opláchněte místo teplou vodou.

Toaleta

Umyjte WC pomocí tablety, kterou vložíte do WC. Poté se pustíte do uklízení zbytku koupelny a mezitím se tableta rozpustí. Pokud chcete lépe vyčistit celé WC, potřete tabletou i stěny mísy a zajeďte i pod okraje, kde se nachází mnoho bakterií. Až se tableta rozpustí, tak vše jednoduše opláchnete spláchnutím.

Pračka

V pračce se hromadí mnoho nečistot. Je důležité ji pravidelně čistit. Pračku vyčistíte jednoduše tak, že tabletu vložíte do zásobníku na prášek / gel a zapnete prací program. Pokud chcete ušetřit a nepouštět pračku jen tak na prázdno, vložte utěrky nebo hadry. Jestliže po vyprání zůstanou kousky tablety v bubnu, setřete je vlhkým hadrem.

pravidelne cisteni pracky
Zdroj fotografie: Pixabay

Plastový zahradní nábytek

Vypadá váš zahradní nábytek opotřebovaně? Oživte je metodou, kterou můžete používat pravidelně. Rozpusťte v nádobě s teplou vodou jednu tabletu. Poté hadříkem a vodou s rozpuštěnou tabletou otírejte nábytek. Předem tuto metodu vyzkoušejte na kousku nábytku, aby nedošlo k výrazné změně barvy.

Zdroj: The Kitchn