Máte doma špinavou pohovku? Okamžitě udělejte tuto věc
adbz.cz » Hobby » Vyčistit špinavou pohovku zvládnete hravě svépomocí. Stačí vzít si poklici hrnce, horkou vodu a utěrku z mikrovlákna

Vyčistit špinavou pohovku zvládnete hravě svépomocí. Stačí vzít si poklici hrnce, horkou vodu a utěrku z mikrovlákna

Zašpiněná pohovka v domácnosti na návštěvu dojem rozhodně neudělá. Vyčistit ji však můžete velmi snadno a svépomocí bez použití chemie.

spinava sedacka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoli může být velmi náročné zbavit špinavou pohovku zaschlých skvrn, není nutné volat ihned profesionály. Ti totiž nejenže stojí plno peněz, ale také používají k čištění agresivní výrobky, které mohou materiál určitým způsobem znehodnotit. Mnohem lépe proto uděláte, když na to půjdete svépomocí a co nejjemněji. Jak uvádí web DomekiOgrodek, pomoct vám dokáže poklice z hrnce, horká voda, utěrka z mikrovlákna a kapsle na praní.  

Špinavou pohovku můžete snadno vyčistit sami 

Pokud jste si všimli zaschlé skvrny na pohovce, pak je dobré pustit se do čištění co nejrychleji, protože čím déle to budete odkládat, tím náročnější to bude. Naštěstí však nemusíte ihned volat odborníky, kteří si za své služby účtují klidně i tisíce korun – hravě si totiž můžete poradit sami, a to zcela jednoduchým způsobem. Metoda odstranění skvrn vyžaduje pouze 4 věci, a to včetně jedné kapsle na prádlo, která jako jediná z nich obsahuje trochu chemie. 

Ještě než se vrhnete na čištění zašpiněných míst, je dobré z pohovky odstranit veškeré polštáře a důkladně ji vyluxovat. Pozor, pokud je rozkládací, měli byste oprášit i prostor na spaní, protože v něm mohou být nahromaděny různé nečistoty a prach. Jakmile pak budete připraveni, vezměte si větší nádobu, nalijte do ní horkou vodu a nechte v ní rozpustit kapsli na prádlo. Poté vložte na pohovku utěrku z mikrovlákna, položte na ni poklici z hrnce a na úrovni rukojeti svažte její rohy.

Takto připravené víko od hrnce nyní ponořte do horké vody a přesuňte jej na zašpiněné místo na pohovce. Trochu jej otřete, poté opět namočte v horké vodě s kapslí a znovu položte na danou oblast. Poté stačí počkat, dokud roztok úplně nevyschne a po skvrnách nebude ani stopa. Na webu adbz jsme také již dříve psali, proč je dobré pokládat kostku ledu na koberec. Zabere to 10 vteřin, ale ušetří vám to tisíce korun. 

praci kapsle detail
Zdroj fotografie: Depositphotos
Kapsle na praní prádla si dokáže poradit se skvrnami na pohovce

Čištění pohovky pomocí jedlé sody  

Se skvrnami na pohovce vám také dokáže skvěle pomoct jedlá soda. Tu stačí dle webu FamilyHandyMan rozprostřít po zašpiněné oblasti (či v rámci prevence po celé pohovce) a nechat chvíli působit. Po několika minutách ji zapracujte do látky pomocí kartáčku na čištění čalounění nebo jiného kartáče s měkkými štětinami a počkejte dalších 20 minut. Nakonec pomocí ručního vysavače nebo vysavače s nástavcem na čalounění pečlivě vysajte všechen prášek jedlé sody. Pohovka bude nejen skvěle vypadat, ale také po dlouhou dobu krásně vonět.