Položte na koberec kostku ledu a uvidíte zázrak na vlastní oči. Zabere to 10 vteřin a ušetří tisíce korun

Ze starého koberce nový jako mávnutím kouzelného proutku a to vše jen díky trošce vody. Skvělá vychytávka vám nezabere ani minutu a ušetří vám nervy i peníze.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pokud nemáte moc rádi přestavování nábytku a stěhování místností, možná máte už dlouhou dobu na koberci například gauč nebo stůl. Jakmile však tento nábytek dáte pryč, určitě po něm na koberci budete mít stopy, které nevypadají vůbec dobře. Avšak nemusíte se bát, koberec není zničený. Těchto protlačených stop se totiž můžete jednoduše zbavit. Potřebovat budete jen jednu kostku ledu.

Led je velký pomocník

Pokud jste se rozhodli vyhodit starý nábytek a vyměnit ho za nový, možná jste se setkali s tím, že se na koberci, na kterém ten starý stál, utvořila protlačená skvrna. Ta nikdy nevypadá dobře, zejména, když na něj budete dávat nový nábytek. Koberec však rozhodně nemusíte vyhazovat. Nejprve zkuste tuto skvrnu tak nějak ručně pročesat, ale dost možná to nepomůže. Poté vezměte vysavač a místo chvíli vysávejte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Následně přichází na řadu kostka ledu. Jednoduše ji jen dejte na místo, kde se otlak nachází. Pokud je větší, tak samozřejmě použijte více ledu. Počkejte, než se led úplně rozpustí, a poté na toto místo přes noc vůbec nešlapejte, ani se ho nedotýkejte. Vlákna koberce totiž díky vodě pěkně nabobtnají, takže ráno vám bude stačit, když si vezmete kartáč a místo několikrát pročešete.

Stává se to velmi často

Tento trik ale určitě nefunguje jen na malých místech. Pokud se vám na vašem velkém koberci udělaly tyto otlaky, můžete udělat to stejné. Jen budete potřebovat velké množství ledu a hodně času na pročesávání. Dobrou zprávou však je, že poté váš koberec bude opět vypadat jako nový. Opravdu stojí za to tento trik vyzkoušet.

Jak se těchto proleženin zbavujete vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články