Velké obchodní řetězce budou brzy zavírat všechny své pobočky. Kdo nemá zásoby, ten se dlouho nenají

Blížíce se Velikonoce nutí mnoho občanů nakupovat jídlo a vše potřebné do zásoby. Mnoho velkých obchodů totiž bude zavírat všechny své pobočky.

i Zdroj fotografie: PavelKaras13 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

S příchodem jara a teplejšího počasí se mnozí nemohou dočkat Velikonoc a typických tradic s nimi spojených. Tyto svátky mají ve zvyku nést se na velmi radostné vlně, stmelovat členy rodiny dohromady a mnoho lidí během nich také chodí s pomlázkou šupat děvčata, aby do příštího roku neuschla. Jak ovšem uvádí server Peníze, jedná se rovněž o období, kdy má mnoho velkých obchodních řetězců tendenci zavírat své pobočky. 

Zaměstnanci dostanou v pondělí volno 

V letošním roce připadá Velký pátek na 29. března a Velikonoční pondělí na 1. dubna. Oba tyto dny jsou státem uznané svátky, ovšem zákaz prodeje se ze zákona týká pouze samotného pondělí. Letos dokonce nemusí platit ani to, a to dle webu Vláda kvůli nedávno vyhlášenému nouzovému stavu, který má co do činění s uprchlickou krizí. Právě během něj totiž žádné zákony neplatí, a řetězce tak letos budou samy rozhodovat, zda lidi pošlou do práce, či nikoli. 

Mnoho zaměstnavatelů se však přesto rozhodlo, že nechá své pobočky zavřené (s výjimkami), a nyní apelují na občany, aby si na svátky udělali dostatek zásob. V pondělí totiž nenakoupíte téměř nikde, tedy kromě některých poboček na autobusových a vlakových nádražích či na letišti nebo také například na čerpacích stanicích spolupracujících s Shell, které jsou známy svými slavnými Billa stop&shopy. Ty budou otevřené po celé Velikonoce.  

iZdroj fotografie: Depositphotos
Většina obchodů zůstane během Velikonočního pondělí zavřená.

Nakoupit můžete v pátek i během víkendu 

Přestože drtivá většina zaměstnanců dostane v pondělí volno, pobočky budou běžně otevřené v pátek i během víkendu. Standardní otevírací dobu pro tyto dny již potvrdila například Billa, Globus, Kaufland, Lidl, Makro, Albert, Penny a samozřejmě také Tesco. Neváhejte si proto udělat zavčasu dostatek zásob, abyste při Velikonočním pondělku nebyli o hladu. Na webu adbz jsme také psali, jak si doma uplést nádhernou pomlázku

Co si o změně otevírací doby obchodů myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články