4 důvody, proč máte v bytě nesnesitelné vedro | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Proč je ve vašem bytě nesnesitelné vedro? Těchto 4 chyb se dopouští převážná většina Čechů

Proč je ve vašem bytě nesnesitelné vedro? Těchto 4 chyb se dopouští převážná většina Čechů

Pokud i vy děláte všechno proto, abyste se zbavili vedra v bytě, ale stále se vám to nedaří, možná děláte jednu z těchto chyb.

roztazeni zaluzii slunecni paprsky
Zdroj fotografie: iStock

Na začátku tohoto léta byly opravdu vysoké teploty, a vlastně až v poslední době se o trošku ochladilo a také začalo pršet. Ale snížení teploty v bytě je bohužel mnohem složitější, a v létě je to často spíše nemožné. Pokud se tedy všemi silami snažíte zbavit vedra ve svém domově, ale nějak to nejde, zkuste se zaměřit na tyto čtyři chyby. Je totiž dost možné, že se jich nevědomky dopouštíte.

Otevřené okno

Logické je, že když je vám horko, otevřete okno, aby v bytě aspoň trošku proudil vzduch. Ale rozhodně to není dobrý nápad, když je venku 40 stupňů a vzduch se ani nepohne. V takovém případě totiž dovnitř půjde jen horko, a tím pádem v domácnosti bude ještě hůř, než předtím. Pokud ale vstáváte hodně brzy, otevřete okno třeba na hodinku, to totiž ještě venku není takové vedro. Nejlepší bude, když okno otevřete předtím, než půjdete spát.

Elektronická zařízení

Mnoho lidí nechává například televizi nebo počítač neustále zapojené do elektřiny. Jistě, spotřebiče jako např. lednice a mrazák musí být zapojeny vždy, ale ostatní zařízení byste měli vypojovat. Všechny tato aparáty totiž vydávají teplo, a tím pádem zvyšují i teplotu v místnosti. Takže když je nepoužíváte, raději je vypněte a odpojte. Bude to tak lepší.

Žaluzie a závěsy

Když se člověk probudí, jako první ho napadne roztáhnout závěsy a žaluzie. Ale opravdu to není dobrý nápad, když je venku velké teplo. V takových dnech je totiž nejlepší nechat celý den zatemněno, protože sluneční paprsky v létě hřejí i přes okno. Sice budete mít doma větší tmu, ale nebude vám horko.

zena teplomer byt
Zdroj fotografie: Depositphotos

Polštáře a peřiny

Na toto nemyslí asi nikdo, ale když necháte na posteli nebo na gauči jen tak ležet velké polštáře nebo peřiny, bude v místnosti také větší teplo. Tyto věci totiž teplo zachycují, takže nejlepším řešením bude spát pod dekou, kterou dáte každé ráno do skříně. Uvidíte, že už vám v bytě v létě takové horko nebude.

Jak bojujete proti horku v bytě?

Zdroj: TheSpruce