Už žádné zrezlé nářadí: Jeho původní vzhled obnoví bílý ocet

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a vyčistěte své zahradnické náčiní od rzi. I bez použití chemie a namáhavého drhnutí bude opět jako nové jen díky bílému octu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý zahradník ví, jak těžké je udržet pracovní pomůcky čisté. Aby vám však sloužily dlouhé roky, je jejich pravidelné čištění a údržba naprosto nezbytná. Naštěstí existuje velmi jednoduchý trik, který vám tuto nepříjemnou práci velice usnadní. Sáhněte po oblíbené tekutině ve své domácnosti a použijte ji k vyčištění zarezlých částí. Vaše pomůcky budou vypadat, jako byste je nikdy nepoužili.

Zázračný bílý ocet

Téměř každý ví, že se vždy vyplatí mít zásobu tohoto univerzálního čističe po ruce. Ať už se potřebujete zbavit těžko odstranitelných skvrn na vašem oblečení, vyčistit nádobí nebo kuchyňské spotřebiče od připálené mastnoty a dalších nečistot, nebo zbavit koupelnu plísně, bílý ocet vám bude skvělým pomocníkem. Nahradí drahé chemické přípravky a je mnohem šetrnější a bezpečnější pro životní prostředí i vaše vlastní zdraví. Navíc vám snadno vyčistí i zahradnické pomůcky.

Stará vana může udělat ještě spoustu parády: Šikovná žena z ní vytvořila stylové zahradní jezírko

Co budete k čištění potřebovat

Abyste mohli všechno nářadí zbavit rzi, připravte si pro tento postup mísu, kyblík nebo lavor. Velikost záleží na množství a rozměrech jednotlivých předmětů. Důležité je, aby bylo možné je zcela ponořit do čisticí směsi. Dále budete potřebovat velké množství octa a ocelovou vlnu nebo kus hliníkové fólie na finální dočištění, vodu a papírové ubrousky nebo hadřík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak nářadí zbavit rzi

Pokud chcete navrátit svému náčiní původní vzhled, naplňte připravenou nádobu octem a nářadí do ni vložte. Ujistěte se, že je opravdu celé ponořené. Poté nechte další tři dny odstát a působit čistící procesy. Už po několika hodinách uvidíte stopy rzi, které se od náčiní odlupují. Po pár dnech kusy nářadí vyjměte a dočistěte pomocí ocelové vlny. Tu snadno nahradíte tím, že hliníkovou fólii zmačkáte do kuličky.

V posledním kroku nářadí opláchněte pod tekoucí vodou a vysušte pomocí papírového ubrousku nebo suchého hadříku, abyste předešli dalšímu vzniku rzi. Po každém použití je doporučováno veškeré pomůcky důkladně vyčistit a vydezinfikovat. Nejen, že tak budou připravené, když je budete potřebovat příště, ale předejdete tím také případnému přenosu nákazy nebo vzniku infekce při ošetřování rostlin.

@nikkis_garden_adventure Cut #rust with #vinegar definitely impressed with how good it worked #gardentools #tipsandtricks also used #aluminumfoil as a #scrubbrush #fyp #handytrick #rustytools #gardeningtips ♬ Lo-fi hip hop – NAO-K

Jak čistíte své zahradní nářadí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články