Dobrá příprava prádla zajistí, že bude vyžehleno za pár minut
adbz.cz » Hobby » Žehlení bude hračka díky 3 supertrikům. Dobrá příprava prádla zajistí, že bude za pár minut hotovo

Žehlení bude hračka díky 3 supertrikům. Dobrá příprava prádla zajistí, že bude za pár minut hotovo

Některé kousky oblečení jsou po vyprání tak pokrčené a zmuchlané, že nezbývá než je vyžehlit. Abyste si tuto práci zjednodušili, vyzkoušejte tyto osvědčené triky.

zehleni kosile rukav
Zdroj fotografie: iStock

Údajně existují lidé, kteří si žehlení užívají. Dokáží u této činnosti vypnout a vlastně na chvíli relaxují. Mnohem častěji ale lidé tuto práci dělají s nechutí a těší se, až ji budou mít hotovou. Přesně pro tento druh lidí se hodí tyto triky. Díky nim budete muset žehlit mnohem méně. Zmenšete pomocí těchto triků hromadu prádla k vyžehlení. Ušetříte tak nejen svůj čas, ale i peníze za elektřinu. 

Přidejte do praní ocet

Ocet je vynikajícím pomocníkem při úklidu celé domácnosti. Využít tuto zázračnou tekutinu však můžete i během praní. Před samotným praním můžete oblečení namočit do vody s octem a po skončení pracího programu vytáhnete oblečení bez zmačkání. Můžete také přidat 100–200 ml octa přímo do pračky a konečný výsledek bude stát za to. 

Pokud ani jeden krok nestihnete, můžete oblečení zachránit ještě při sušení. Pokud smícháte 1 díl octa se 2 díly vody a rozprašovačem nanesete na pokrčené oblečení, během schnutí ocet vyhladí všechny pokrčené části. Nemusíte se bát ani zápachu octa. V tak malém množství octový zápach vyprchá dříve, než vám oblečení stačí uschnout. 

Přidejte do praní jedlou sodu

Dalším způsobem, jak můžete snížit množství žehleného prádla, je přidat k pracímu prášku půl sáčku jedlé sody. Oblečení bude po vyprání méně pomačkané a vy žehlením strávíte mnohem méně času. Jedlá soda navíc příznivě působí na barvy oblečení, které vám tak důsledkem praní nevyblednou. 

Žehlení je hotovo raz-dva
Zdroj fotografie: Depositphotos

Důležitou roli hraje sušení prádla

Jak moc budete muset prádlo po uschnutí žehlit, závisí i na způsobu, jakým jej necháváte sušit. Ze sušičky bude vaše oblečení vždy zmuchlané. Když jej ale rozvěsíte na šňůry a předtím ještě pořádně vytřepete, je velká pravděpodobnost, že se veškeré vrásky během sušení vyhladí. Nevýhodou této metody je, že kolíčky, kterými oblečení ke šňůře připevňujete, po sobě často zanechávají otlačené stopy. Jemnější a citlivější kousky tak raději nechte sušit na ramínku.