Jak zamaskovat díru na oblíbeném tričku? | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak „zašít“ díru na oblečení bez jehly a nitě? Díky šikovnému triku máte do 10 minut hotovo

Jak „zašít“ díru na oblečení bez jehly a nitě? Díky šikovnému triku máte do 10 minut hotovo

Pokud se na vašem oblíbeném tričku udělala dírka, není nic jednoduššího, než ji zkrátka zamaskovat. Nebojte se, zvládnete to i vy.

dira hneda kosile
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Asi každému už se někdy stalo, že vytáhl ze skříně nějaký kus oblečení, který už dlouho neměl na sobě a všiml si, že je na něm malá nebo i větší dírka. Nebojte se, nemusíte oblečení hned hodit do koše, protože existuje snadný způsob, jak tuto díru schovat. Tento trik používají i švadleny a nedají na něj dopustit. Nic na tom není.

Co budete potřebovat

Většinu věcí, které budete potřebovat, máte téměř určitě doma, takže možná ani nebudete muset chodit do obchodu. Je to velmi jednoduchý způsob, který je ale opravdu účinný. Potřebovat tedy budete.

  • Děravé tričko
  • Žehličku a žehlicí prkno
  • Malý kousek zažehlovací pásky
  • Pergamenový papír
  • Láhev s rozprašovačem vody
  • Kousek látky

Je to velmi jednoduché

Žehlicí prkno si zakryjte pergamenovým papírem, protože jinak by se na něj mohlo něco přilepit, což není žádoucí. Děravé tričko si otočte naruby a položte ho na žehlicí prkno. Zkuste dírku alespoň trochu zmenšit prstem. Vezměte si tenký kousek zažehlovací pásky a položte ho na dírku. Poté vezměte trošku silnější kousek.

zehleni na prkne
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nastavte si žehličku na program vlny. Položte na tričko kousek nějaké látky a postříkejte ji vodou. Opatrně na tuto látku položte žehličku a nechte ji položenou přibližně 10 sekund. Nyní látku odstraňte a otočte tričko na tu správnou stranu. Pokud vidíte, že je na tričku dírka stále, opakujte tento postup a zatlačte na dírku prstem. Možná vám to nějakou chvíli zabere, ale zanedlouho uvidíte, že dírka úplně zmizí.

Jak se zbavujete děr na oblečení vy?

Zdroj: TheSpruce