Jak „zašít“ díru na oblečení bez jehly a nitě? Díky šikovnému triku máte do 10 minut hotovo

Pokud se na vašem oblíbeném tričku udělala dírka, není nic jednoduššího, než ji zkrátka zamaskovat. Nebojte se, zvládnete to i vy.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Asi každému už se někdy stalo, že vytáhl ze skříně nějaký kus oblečení, který už dlouho neměl na sobě a všiml si, že je na něm malá nebo i větší dírka. Nebojte se, nemusíte oblečení hned hodit do koše, protože existuje snadný způsob, jak tuto díru schovat. Tento trik používají i švadleny a nedají na něj dopustit. Nic na tom není.

Co budete potřebovat

Většinu věcí, které budete potřebovat, máte téměř určitě doma, takže možná ani nebudete muset chodit do obchodu. Je to velmi jednoduchý způsob, který je ale opravdu účinný. Potřebovat tedy budete.

  • Děravé tričko
  • Žehličku a žehlicí prkno
  • Malý kousek zažehlovací pásky
  • Pergamenový papír
  • Láhev s rozprašovačem vody
  • Kousek látky

Je to velmi jednoduché

Žehlicí prkno si zakryjte pergamenovým papírem, protože jinak by se na něj mohlo něco přilepit, což není žádoucí. Děravé tričko si otočte naruby a položte ho na žehlicí prkno. Zkuste dírku alespoň trochu zmenšit prstem. Vezměte si tenký kousek zažehlovací pásky a položte ho na dírku. Poté vezměte trošku silnější kousek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nastavte si žehličku na program vlny. Položte na tričko kousek nějaké látky a postříkejte ji vodou. Opatrně na tuto látku položte žehličku a nechte ji položenou přibližně 10 sekund. Nyní látku odstraňte a otočte tričko na tu správnou stranu. Pokud vidíte, že je na tričku dírka stále, opakujte tento postup a zatlačte na dírku prstem. Možná vám to nějakou chvíli zabere, ale zanedlouho uvidíte, že dírka úplně zmizí.

Jak se zbavujete děr na oblečení vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články