Ucpaný záchod? Nevolejte instalatéra. Potravinářská fólie si hravě poradí s jakoukoliv pohromou lépe než zvon

Asi každému se někdy stalo, že se mu ucpal záchod. A asi neexistuje člověk, který by rád čistil ucpaný záchod pomocí zvonu. To už ale nebudete muset dělat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dost těžko byste hledali horší domácí práci, než je právě čištění ucpaného záchodu. A tak se nemůžete divit, že lidé hledají na internetu různé rady a triky, jak tuhle činnost ulehčit. Nikomu se totiž na tuhle práci nechce volat odborníkovi, protože to každý zvládne doma. Uvolněte ucpaný záchod jednoduše! Vyzkoušejte tento trik, který rozhodně pomůže.

Návody najdete na internetu

Na zprůchodnění toalety existuje nespočet tipů a triků, které si vzájemně sdělují uživatelé na sociálních sítích. Chtějí totiž vědět, jak se co nejefektivněji a nejlevěji starat o celou domácnost. Vždy je ale tou nejzásadnější otázkou, čím je toaleta ucpaná a v jakém místě. Některé přípravky jsou na to prostě vhodnější, než ty jiné. Rozhodně do záchodu nevyhazujte zbytky jídel nebo nějaké drobné předměty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Potřebujete ocet a sodu

Ocet a soda jsou nejčastějšími prostředky, které se k úklidu používají. Pokud si myslíte, že usazené nečistoty a mastnota jsou důvod, proč je vaše toaleta ucpaná, tak neváhejte, a použijte právě tyto dva přípravky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Horká voda a saponát

Další účinný tip je použití horké vody a saponátu. Je ale pravda, že keramická mísa může prasknout, proto nepoužívejte úplně vroucí vodu, nechcete přece přijít o záchod. Je třeba horká voda, která bude mít přibližně 50 stupňů Celsia. A když k tomu použijete saponát, uvolní se i veškerá mastnota.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když není zvon, použijte fólii

Jeden tip ale na sociálních sítích vítězí. A není tím nic jiného, než použití potravinářské fólie. Dokonce by vám ji doporučili i instalatéři a opraváři a skutečně je to nejoblíbenější způsob, jak vyčistit toaletu. Zvedněte záchodové prkénko a toaletu napevno potáhněte fólií. Potom už jen spláchněte a koukejte se, jak se vaše toaleta dokonale vyčistí. Funguje to vlastně podobně jako zvon.

Zkoušeli jste už nějaký z těchto tipů?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články