Jak vyčistit indukční varnou desku bez poškrábání: Stačí nanést pěnu na holení a přikrýt ji fólií

Pokud máte doma pěnu na holení a vlastníte také špinavou indukční desku, zkuste tyto dvě věci zkombinovat a pomocí jedné věci vyřešit tu druhou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zbytky jídla a koření na sporáku jsou denním chlebem většiny kuchařů. Na nedělním obědě si dáváte opravdu záležet a kuchyň podle toho vypadá. Hromada špinavého nádobí a vaše indukční deska je na tom hůř, než po bitvě. Nezoufejte, existuje recept, jak ji bezpečně a hlavně šetrně vyčistit.  

S pěnou na holení se dají dělat divy 

Někoho možná ani nenapadne, že obyčejná pěna na holení se dá využít také jinak, než jen pro epilaci. Zkušenosti zdatných hospodyněk však mluví za vše. Podle všeho lze pěnu na holení (a je jedno, jestli dámskou nebo pánskou) využít na čištění nečistot nejrůznějších povrchů. Můžete se tak vyhnout zběsilému drhnutí a podrážděným rukám z působení všech možných chemikálií, které se na čištění nabízí v obchodech. 

Buďte kreativní a zkuste místo drahé chemie použít na čištění obyčejnou pěnu na holení. Nic víc nebudete potřebovat. Pěnu na holení má většina z nás doma po ruce a potravinovou fólii, kterou během čištění také použijete, doma určitě nějakou také najdete. V tomto případě účel splní i obyčejný mikrotenový sáček. Nelekejte se, na postupu není opravdu nic složitého, zahrnuje jen pár jednoduchých kroků.  

Snadná a bezpečná metoda na vyčištění plotýnek 

Nejprve z indukční desky pomocí papírových ručníků odstraňte zbytky potravin a koření. Celý povrch vařiče nastříkejte pěnou na holení a vše důkladně přikryjte potravinovou folií. Na folii mírně zatlačte, čímž rozprostřete pěnu po celé ploše indukční desky. Takto připravený vařič nechte deset až patnáct minut odpočívat, aby mohla holicí pěna neboli čistič začít opravdu fungovat.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po uplynutí čtvrt hodiny potravinovou folii odstraňte a vyhoďte ji nejlépe do popelnice na plast. Zbytky pěny z indukční desky utřete papírovým ručníkem a je to! Vaše indukční deska vypadá jako nová. I ten nejšpinavější vařič nemohl přežít zásah pěnou na holení. Doporučte tuto snadnou a bezpečnou metodu i svým přátelům, určitě nebudete litovat.

Jak jste čistili zažranou špínu doteď?

Zdroj: IdealHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články