Účinná zbraň proti octomilkám: Česnek společně s hřebíčkem

Připravte si doma tuto účinnou aromatickou bombu, která vás zbaví otravné přítomnosti octomilek jednou provždy. Potřebovat budete jen česnek a pár kusů hřebíčků.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Česnek a hřebíček mají v kuchyni i mimo ni širokou škálu využití. Jejich vzájemná kombinace vám navíc pomůže vyřešit palčivý problém, se kterým se potýká většina domácností. Zvlášť pokud máte na parapetech pokojové rostliny či skladujete na stole či kuchyňské lince čerstvé ovoce, pravděpodobně se potýkáte s přítomností octomilek. Tento jednoduchý, a současně extra účinný trik vás během chvilky všech mušek zaručeně zbaví.

Co budete ke zbavení se octomilek potřebovat

Nemusíte nutně kupovat žádné lapače hmyzu ani drahé insekticidy plné nebezpečných chemikálií, které jsou nejen škodlivé pro životní prostředí či vaše vlastní zdraví, ale mohly by ublížit i vašim zvířecím mazlíčkům. Namísto toho sáhněte po surovinách z vaší domácnosti, které jsou šetrnější a bezpečnější, a navíc vás jejich použití přijde jen na pár korun. Skvělými pomocníky proti octomilkám vám budou česnek a hřebíček.

Spojení hřebíčku a česneku

Obě tyto přísady jsou velmi aromatické a ne každému je jejich vůně příjemná. Obzvlášť to platí v případě hmyzu, jenž má velmi vyvinuté čichové ústrojí. Kombinací česneku a hřebíčku získáte aromatickou bombu, která vás zaručeně zbaví nejrůznějších nezvaných hmyzích hostů ve vaší domácnosti. Velmi účinně toto spojení funguje proti octomilkám, jež se v lidských domácnostech snadno a rychle přemnožují a často je velmi obtížné se jich zbavit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak si poradit s octomilkami

Nejčastěji se s těmito malými muškami lidé potýkají v létě. Kvůli vysokým teplotám skladovaná zelenina či ovoce rychle dozrává a vylučovanou šťávou a vůní přitahuje pozornost nejrůznějších druhů hmyzu. Napadení octomilkami zaručí ještě rychlejší zkažení plodů. Abyste tomuto problému předešli, stačí jednotlivé stroužky česneku oloupat a pomocí nože nebo paličky na maso jemně rozdrtit.

Stačí zapíchat pár kusů hřebíčku do cibule a v létě budete mít po starostech – levné, funkční, snadné

Jakmile máte hotovo, zapíchněte do nich pár kusů hřebíčků a připravené aromatické odpuzovače pak umístěte na parapet nebo poblíž ovoce a zeleniny, kde se mušky nejčastěji vyskytují. Jejich silné aroma přebije lákavou vůni ovoce a octomilky spolehlivě odpudí. Raději si tak vyberou méně „zapáchající“ a příjemnější prostředí, kde se jim bude skvěle dařit. Za pár dní bude přítomnost malých mušek minulostí.

Další způsoby, jak se mušek zbavit

Proti octomilkám funguje skvěle také vanilková esence, jejíž silné aroma odpudí různé vetřelce z vaší kuchyně. Stačí jen pár kapek nalít do misky s vodou nebo touto směsí potřít okenní rámy a parapet a mušky se vaší domácnosti raději obloukem vyhnou. Proti některým druhům hmyzu skvěle fungují i zasazené bylinky v květináčích. Umístěte je na vhodné místo a nechte je působit. Můžete se tím vyhnout třeba přítomnosti komárů ve vašem bytě.

Jak se zbavit octomilek

Jak se zbavujete octomilek ve své kuchyni vy?

Zdroj: Smakosze
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články