Nejčastější chyby při práci se sekačkou. Stojí vás majlant a trávník akorát ničí. Vyhněte se jim a bude sloužit desítky let

Sekačku na trávu je třeba udržovat, aby sloužila ke svému účelu co možná nejdéle. Její životnost lze prodloužit opravdu jednoduchými kroky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Sekání trávy je v sezóně velmi důležité. Pořídit si kvalitní sekačku není žádná levná záležitost, a tak je potřeba se o ni náležitě starat. Pokud se budete řídit našimi deseti pravidly, vaše sekačka bude fungovat mnohem déle. Údržba vám nezabere moc času, tudíž se jí nemusíte bát. Naopak vám však ušetří nemalé peníze za opravy nebo pořízení nové sekačky.

Kontrolujte vzduchový filtr

Lidé často dělají chybu, že nekontrolují vzduchový filtr. Přitom znečištěný filtr může způsobit ucpání zástrčky. Sání může také roztrhat filtr a do válce se mohou dostat předměty, které tam nepatří. Další chybou je, že lidé nečistí žací ústrojí. Je třeba ho vyčistit opravdu po každém sekání. Na žacím ústrojí se totiž může shromažďovat tráva a narušovat proudění vzduchu. Spodek sekačky navíc může dříve zreznout. Čepele sekačky je nutné brousit třikrát ročně, tupé čepele špatně sekají.

iZdroj fotografie: Pixabay

Většinou lidé posekají, uklidí sekačku a za týden ji opět vyndají. Mezitím ji vůbec nezkontrolují. Běžným problémem přitom je tlak v pneumatikách. Nízký tlak v pneumatikách může ovlivnit řízení i kvalitu řezu. Chybou je také špatné skladování sekačky. Dejte pozor na myši, kteří si rádi staví hnízda okolo cívek sekačky. Bohužel v mnoha případech nelze koupit dráty samostatně a celé cívky bývají drahé. Ideální je tedy udržet myši mimo sekačku.

Používejte kvalitní palivo

Důležité je pochopitelně také palivo. Stejně jako do automobilu i do sekačky byste měli kupovat jen kvalitní palivo, které nebude stroji škodit. Chybou je také nechávat běžet sekačku na nízké otáčky. Většina sekaček je totiž určená k provozu na plný plyn. Nižší rychlost namáhá motor. Důležité je také sekat trávu pravidelně. Přerostlá tráva totiž může vaší sekačku zničit. Obecně byste měli sekat jen polovinu délky trávy.

iZdroj fotografie: Pixabay

V dnešní době si lze koupit sekačku na trávu, která poseká sama, stejně jako si lidé pořizují vysavače, které sami vysávají. Je důležité vědět, že každá sekačka je určena pro jiný typ sečení. Myslete také na to, že problémy se sekačkou se mohou zhoršit i nečinností. Pokud si tedy všimnete, že se s vaší sekačkou něco děje, nezahálejte a snažte se ji dovézt do servisu co nejdříve. Jedině tak bude problém vyřešený brzy a vaše sekačka bude opět skvěle fungovat.

Zdroj: Humphreysoutdoorpower

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články