Několik způsobů špatného používání svíček | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 4 chyby, kterých se dopouštíte při používání svíček. Odborník prozradil, jak vám vydrží, co nejdéle

4 chyby, kterých se dopouštíte při používání svíček. Odborník prozradil, jak vám vydrží, co nejdéle

Každá žena miluje svíčky, protože dokáží z domu udělat skutečný domov. Většina z nich ještě k tomu nádherně voní a kdo by nechtěl mít provoněný byt.

svicka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Dá se říct, že když ženě dáte krásnou květinu a k tomu svíčku, bude vždy nadšená. Některé ženy dokonce svíčky sbírají a nechtějí je ani zapalovat. A když už se rozhodnou, že si nějakou zapálí, dost možná nevědí, že se svíčky dají zapalovat špatně. Nevěříte? Jeden muž se na svíčky specializuje a natočil několik videí s nejčastějšími chybami při zapalování svíček. Podívejte se na ně.

První chyba –⁠ nevíte, jak opravit prohlubeň

Stalo se to už asi každému, zapálili jste svíčku a po nějaké době se vám udělala nehezká prohlubeň, takový tunýlek. Možná si myslíte, že se to nedá nijak vyřešit, ale opak je pravdou. A ve skutečnosti je tato oprava velice jednoduchá. Zapalte svíčku a umístěte kolem svíčky alobal, nahoře nechte malý otvor. Zhruba po hodině už nebude po prohlubni ani stopa.

@sircandleman Reply to @healthy_is_the_new_black well okay then 🤯. How to fix a tunneled candle. #candletiktok #learn #learntiktok ♬ Stories 2 – Danilo Stankovic

Druhá chyba –⁠ nesfoukáváte svíčku správně

S dekorativními svíčkami v domě by se rozhodně nemělo zacházet stejně jako se svíčkami na narozeninovém dortu. Tento muž doporučuje takovou naběračku, kterou se knot zmáčkne a vy tak nebudete muset řešit vylitý vosk a nebo velké množství kouře, který moc hezky nevoní. Poté nezapomeňte narovnat knot před tím, než vosk vychladne.

@sircandleman How to blow out a candle correctly! Candle care! #candles #tutorial #howto #learnfromme ♬ Lose Control – MEDUZA & Becky Hill & Goodboys

Další chybou je vyhazování sklenic

Nejprve byste měli vědět to, že sklenice na svíčku by se nikdy neměla vypalovat úplně do prázdna. Jasně, máte svíčku, která krásně voní a chcete si ji užít úplně do konce, ale vždy byste se měli zastavit přibližně půl centimetru ode dna. Pokud ji totiž vypálíte úplně, může se stát, že se hodně poškodí, třeba úplně praskne. Ale když tuto sklenici pořádně vyčistíte, můžete ji použít třeba jako květináč.

@sircandleman It’s called repurposing. #candles #decor #design ♬ Fadeaway – Official Sound Studio

Necháváte svíčku zapálenou příliš krátce

V nejlepším případě byste měli nechat svíčku zapálenou třeba celý den, samozřejmě, když u toho budete celou dobu doma. Ale pokud si chcete zapálit svíčku jen na jednu epizodu vašeho oblíbeného seriálu, nemá to cenu. Přesně z toho důvodu totiž vznikají ty nevzhledné prohlubně. Je třeba, aby svíčka hořela tak dlouho, aby se stihl rozpustit vosk po celém povrchu, ne jen někde.

@sircandleman How to light a candle properly and stop the tunnneling #lifehack #candles #howto #tutorial ♬ You – Petit Biscuit

Jaké svíčky máte nejraději?

Zdroj: Thespruce