Prádlo suché do 30 minut: Vy tenhle trik ještě neznáte? Okamžitě to začněte dělat, ušetří vám to čas i peníze

Osvědčené způsoby sušení prádla v zimě: od větrání a správného umístění sušáku po využití domácích spotřebičů. Rychle suché prádlo bez čekání.

Vytažení prádla z pračky i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sušení prádla v zimě může být pro mnohé skutečnou výzvou. V létě je to jednoduché, jelikož je příznivé klima, ale zima bývá složitější. Ovšem existuje několik triků, které nám mohou ušetřit čas a nervy, a to i v nepříznivých podmínkách. Objevte efektivní metody, které mohou být klíčem k tomu, abyste měli prádlo vždy suché během pár chvil.

Odstřeďování a umístění sušáku

Pračky mají skvělou funkci odstřeďování, kterou je třeba využít naplno. Čím lépe je prádlo odstředěné, tím rychleji a efektivněji se bude sušit. Větrání místnosti, kde sušíte prádlo, není jen o krátkém otevření okna, raději vytvořte průvan na pročištění vzduchu. Zároveň neumísťujte sušák příliš blízko topení, aby neomezoval vytápění místnosti, ani ke stěně, pak by hrozil vznik plísně, upozorňuje web ABKLaundry. Dejte proto sušák doprostřed místnosti.

Přidejte ručník do pračky

V některých případech dokážete také vysušit prádlo pomocí vaší pračky. Na adbz jsme psali o tom, že se vyplatí při posledním odstřeďování v pračce přidat do bubnu velký suchý ručník. Ten absorbuje nadbytečnou vlhkost a urychlí sušení ostatního prádla. Pokud jste netrpěliví, můžete si pomoct tepelným ventilátorem nebo fénem, kterými prádlo doslova osušíte během pár chvil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro hustší tkaniny, jako jsou džíny nebo svetry, je zde skvělý trik s froté ručníkem. Vlhké oblečení obalte do suchého froté ručníku a lehce zmáčkněte. Tento postup opakujte s dalšími suchými ručníky, dokud není prádlo dostatečně suché. Tímto způsobem můžete vysušit i ty nejhouževnatější kousky bez ztráty času.

Pokud perete častěji než jednou týdně, vyplatí se vám trochu lepší pomocník. Tím je myšlena sušička prádla. Portál HomeInCube doporučuje volit sušičku jako praktické řešení pro situace, kdy potřebujete rychle usušit větší objem prádla. Sušičku oceníte především u osušek a ložního prádla včetně prostěradel, které v zimě obvykle schnou pomaleji než lehké oblečení. Modernější sušičky jsou šetrnější k životnímu prostředí, a to díky efektivnímu využití energie.

Sušení prádla nemusí trvat hodiny. Stačí ho na sušáku v intervalech otáčet nebo ho dát do mrazáku

Paní Monika M. z Pardubic prozradila: „Jako kadeřnice na volné noze si musím denně prát ručníky, ty by ale nikdy na sušáku neuschly. Sušička u nás jede nonstop, je to skvělý pomocník, bez ní bych nemohla dělat to, co dělám.“ O sušičku se dobře starejte a bude vám sloužit mnoho let. Správná a pravidelná údržba prodlužuje životnost nejen sušičce, ale také pračce.

Jak doma sušíte prádlo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články