Splňte své kočce sen a postavte jí kočičí byt v bytě

Kočky jsou po psech nejčastějšími zvířecími mazlíčky, které v českých domácnostech najdeme. I když to možná na první pohled tak nevypadá, jsou to velmi aktivní a hbitá zvířata, která ke svému životu potřebují pohyb, ale zároveň i možnost nejrůznějších úkrytů. Na to bychom neměli zapomenout zejména v případě, když žijeme se svou kočkou nebo kočkami v bytě.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Nejvhodnější je přitom ukryty zkombinovat se škrabadly, především pokud se chcete vyvarovat situace, že po příchodu domů najdete poškrábaný gauč, koberec či nábytek. Dnes vám přinášíme inspiraci na speciální kočičí byt, který jim u sebe doma můžete snadno vyrobit. Uvidíte, že vše kočky budou nadšené. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kočka je oblíbený domácí mazlíček

Množství materiálů, textur a otvorů

Kočky v bytech často různě pospávají, polehávají, ale zároveň pozorují z bezpečného úkrytu, co se kolem děje. Pokud jde o pozorování či pospávání, rády tak činí na vyvýšených místech, což díky svým třem patrům náš kočičí byt bez problémů splňuje. Kočičí byt ale kočkám poskytuje nejen místo, kde mohou odpočívat a polehávat, ale také si hrát a obrušovat drápky. Drápky totiž kočkám neustále a poměrně rychle dorůstají. Zatímco venkovní kočky si je přirozeně brousí samy, kočky žijící v bytech tuto možnost nemají. Kromě toho je škrábání pro kočky také způsobem, jak se protahují a zároveň uklidňují v případě nepohody. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Škrabadla jsoiu základem výbavy

Elegantní doplněk nejen do vašeho obýváku

Tento kočičí byt, které je zároveň velmi elegantním bytovým doplňkem a skvěle zapadá do jakéhokoli moderního minimalisticky laděného interiéru, vytvořila kočičí psycholožka Susanne Hellman Holmström společně s návrhářkou interiérů Eleonor Moschevitz. Celá konstrukce kočičího bytu je vyrobena z různých materiálů tak, aby byla pro kočky zajímavý a zároveň je prostřednictvím nejrůznějších tunýlků, sítí, škrabadel a otvorů motivoval. Kočičí byt je pro kočky hračkou, prolézačkou a pelíškem v jednom, skvěle se v něm vyřádí, pohrají, ale také odpočinou či schovají v případě potřeby, zároveň mají vždy přehled o všem, co se okolo děje. Pokud tedy i vy máte doma kočku či kočky a chcete jim zpříjemnit život, můžete se tímto multifunkčním kočičím bytem inspirovat. Chce to jen dobrý nápad, trochu šikovnosti a kreativity.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články