Nalepila párátko na nůž a vyřešila tak problém, který trápí všechny hospodyňky

Genialita spočívá v jednoduchosti. Stačí nalepit párátko na nůž a ušetříte si tak mnoho starostí v kuchyni. Není divu, že trik získává na oblíbenosti.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pokud si rádi připravujete saláty, nebo ve své kuchyni často krájíte zeleninu, pravděpodobně víte, že se některé potraviny (například okurky) mají tendenci lepit na nůž. To může být při přípravě jídla velmi nepříjemné, a proto je dobré znát správné triky, jež vám pomohou tomuto problému předcházet. My jsme pro vás jeden takový připravili. Nebudete k němu potřebovat nic jiného než obyčejné párátko a lepicí pásku. 

Přilepte na nůž párátko

Mnoho lidí se při krájení zeleniny neustále setkává s jedním problémem, a to se zbytky lepícími se na stranu nože. Jedná se o běžnou nepříjemnost, které se bohužel nedá za normálních okolností vyvarovat. Naštěstí existuje velmi jednoduchý trik, jenž vám tuto činnost usnadní. Budete potřebovat akorát obyčejné párátko a lepicí pásku. Výsledkem bude nejen snadnější krájení zeleniny, ale také čištění samotného nádobí.

Jakmile budete potřebovat nakrájet zeleninu, vyzkoušejte přilepit na vnější stranu nože párátko (samozřejmě pomocí izolepy). Tímto způsobem zajistíte, že se na čepel nebudou přilepovat již žádná kolečka okurky nebo zbytky jiných plodů. Jedná se o velmi užitečný trik, který skutečně funguje.

Nezapomeňte ustřihnout kousek pásky o velikosti párátka, aby bylo zcela přilepené. Jakmile pak budete cokoli krájet (zejména okurky, brambory, cukety nebo cibuli), nic se nebude lepit na ostří nože. Na níže uvedeném videu můžete najít postup, jak trik provést. 

Jak se tento jedinečný trik osvědčil vám?

Zdroj: SmartFox
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů