Vytáčí vás, že nádobí z myčky není suché? Existuje řešení
adbz.cz » Hobby » Sklon zásuvky v myčce se dá jednoduše změnit. Díky tomu z nádobí steče veškerá voda a bude dokonale suché

Sklon zásuvky v myčce se dá jednoduše změnit. Díky tomu z nádobí steče veškerá voda a bude dokonale suché

Většina lidí používá spotřebiče v základním nastavení od výrobce. Některé ale mají další funkce, které mohou usnadnit uživatelům život.

mokre nadobi mycka
Zdroj fotografie: iStock

Možná si život bez myčky nádobí už nedokážete představit. Užitečný spotřebič se už dávno stal běžnou a vysoce využívanou součástí drtivé většiny domácností. Čím déle myčku máte, tím víc vás jistě vytáčejí drobné maličkosti. Třeba když dojede režim a vy namísto suchého zářivě čistého nádobí vyndáváte z myčky orosené hrnečky. A když se nezadaří, voda z nich ulpí i na suchých talířích.

Nádobí z myčky není nikdy suché

Stává se to, přestože hrnečky a skleničky ukládáte do šuplíku spotřebiče dnem vzhůru. Právě tam se ale i po mytí a sušení voda stále drží. Když na to zapomenete a začnete horní přihrádku s hrnečky vyndávat, nejednou se stane, že polijete i nádobí ve spodní části myčky. Řešením je nejdříve vyklízet spodní patro. Nebo můžete vsadit na jednoduchou vychytávku.

mycka ciste nadobi
Zdroj fotografie: Depositphotos

Horní zásuvka užitečného pomocníka při mytí nádobí má totiž funkci, o které se málo ví. Výrobci myček jí vybavili většinu svých výrobků. Hodí se právě v případě, že máte v myčce seřazenou spoustu šálků vzhůru nohama, na jejichž dně se drží voda i po skončení mycího cyklu. Jistě jste si všimli dalších koleček na bocích šuplíku. Stačí, když je přenastavíte.

Nastavte v myčce mírný sklon

Když máte vyšší sklenice, můžete u většiny myček nádobí přenastavit výšku horní zásuvky. Dělá se to právě pomocí přídavných koleček pro pojezd přihrádky. Když tuto funkci využijete, voda se na dně hrnků přestane hromadit. Myčky mají jen dvě úrovně nastavení výšky vrchního šuplíku. Když ji upravíte pouze na jedné straně na nižší úroveň, měl by být problém hromadění vody na dnech šálků vyřešen. Postup je snadný.

1) Vytáhnout

Vysuňte zásuvku co nejvíc, odjistěte zábranu na konci pojezdu a vysuňte první kolečko. Zásuvku musíte neustále vodorovně držet, aby nevypadla.

Pojedz šuplíku myčky
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

2) Nadzvednout

Jde o nejtěžší krok. Když je zadní kolečko na konci pojezdu, zásuvku nadzvedněte a kolečko nechte vyjet. Celou jednu stranu šuplíku teď držíte pouze v rukou.

3) Změnit výšku

Nyní umístěte do pojezdové lišty postupně obě kolečka, která jsou o úroveň výš. Nakonec pojezd opět zajistěte umělohmotnou koncovkou.

4) Kontrola

Jakmile máte šuplík nakloněný a obě kolečka jsou na pojezdu správně, zasuňte zásuvku až na doraz a zkontrolujte, zda dobře drží.

hrnky drazka dno
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

5) Finále

Posunutím výšky jedné strany šuplíku získáte takový sklon, že voda na hrnečcích obrácených dnem vzhůru po mytí téměř zcela odteče.

6) Alternativa

Pokud vaše myčka neumožňuje přenastavení jedné strany šuplíku, vyřešíte problém s hromaděním vody na dnech hrnečků, když si pořídíte ty se speciálními drážkami. Mají je na dně třeba hrnky z IKEA a většina lidí o funkci drážek ani neví.