Video: Vzal banán a propíchal ho jehlou. Když ho oloupal, byl už nakrájený

Na vitamíny bohaté banány patří v Česku k nejvyhledávanějšímu ovoci. Nemusíte je ale konzumovat obvyklým způsobem. Vyzkoušejte trik s jehlou.

i Zdroj fotografie: Obsidiánová duše / Creative Commons / CC BY
                   

Banány jsou v Česku druhým nejoblíbenějším ovocem hned po jablkách. Mají výtečnou sladkou chuť, ale hlavně jsou výživovou bombou. Příznivě ovlivňují energetický metabolismus, nervovou i trávicí soustavu, činnost srdce i krevní tlak. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, vitamínu B6, C, draslíku, hořčíku, mědi nebo manganu. Ročně jich v průměru každý z nás zkonzumuje téměř 13 kilogramů.

K triku potřebujete jen jehlu

Díky aminokyselině tryptofan, která přispívá k produkci hormonu serotoninu, jsou lahodné banány potravinou, která vám prostě zlepší náladu. Ale mohou vás pobavit i úplně jinak. Jejich obvyklá konzumace je snadná. Prostě banán jenom oloupete a rovnou sníte, nebo ho můžete nakrájet, abyste si zpestřili snídaňové ovesné vločky. Existuje ale trik, díky kterému toto ovoce nakrájíte už ve slupce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jde o originální vychytávku, kterou můžete zabavit třeba větší děti. Potřebovat k tomu totiž budete jehlu – menší děti by se mohly při manipulací s ní zranit. Je s podivem, že právě úplně obyčejná jehla ze šitíčka může být zajímavým pomocníkem při loupání ovoce. Ale trik skutečně funguje a budete překvapení výsledkem.

Kouzlem můžete bavit společnost

Banán přímo ve slupce nakrájíte jednoduchým způsobem. Nakonec vůbec nebude poznat, že je slupka nějak narušená. Začněte u horního konce. Do banánu zapíchněte jehlu a pohybujte s ní vodorovně v dužině zleva doprava. Jehlu vytáhněte a znovu ji zapíchněte o něco níž, prostě do místa, kde chcete udělat další řez, a pohyb zopakujte. Stejným způsobem to uděláte ještě několikrát, dokud se nedostanete ke spodní části plodu.

Když poté banán oloupete, bude již nakrájený na tak velké kousky, jaký jste nechali rozestup při jednotlivých zabodnutích jehly. Není to nejrychlejší způsob krájení banánu, ale je efektní. Můžete s ním překvapit děti a tvrdit, že jste kouzelníci, nebo pobavit známé na večírku. Banán, který jehlou nakrájíte, totiž opravdu vypadá jako neporušený. Takže si ho můžete připravit, ledabyle vzít z mísy a pak předvést, jak jste ho silou myšlenek rozkrájeli jako zdatný iluzionista.

Jaké neobvyklé triky používáte ke krájení ovoce?

Zdroj: StoryToHear
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články