O kus snadnější čištění pračky: V zásuvce je ukryté tlačítko, díky kterému se dá vyndat zásobník na prací gel a aviváž

Cídění bubnu a útrob pračky nemá smysl, když pod zásobníkem na prací prášek necháte plíseň a špínu. Naštěstí stačí stisknout ukryté tlačítko a čištění dotáhnout do konce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nároky na čistotu v domácnosti se postupem času vyšplhaly až k současným vysokým standardům. Na sociálních sítích existují dokonce celé skupiny a komunity lidí, kteří úklidu propadli natolik, že se stal smyslem jejich života. Často uklízí dennodenně dlouhé hodiny a úzkostlivě odstraňují každé smítko prachu. Takové nasazení po vás samozřejmě nechceme. Nicméně když už se něčemu věnujete, mělo by to být pořádně. Zjistěte, jak vyndat zásobník na prací prášek, a dokonale tak vyčistit pračku.

Pohodlné čištění zásobníku na prací prášek

Pračka je jedním z nejčastěji používaných spotřebičů. Očekáváte od ní, že vám zašpiněné prádlo promění v čisté a nadýchané. Aby to bylo možné a vy jste místo voňavých svršků nevytáhli páchnoucí oděvy, je nutné ji pravidelně čistit. Obecně byste pračku měli umývat 1x měsíčně, jak uvádí web Today. Ovšem nejvíce záleží na tom, s jakou četností ji využíváte. Jestliže perete každý den několik várek, četnost čištění určitě zvyšte.

Zvláštní pozornost si zaslouží zásobník na prací prášek. Jelikož se během pracího cyklu pouze několikrát propláchne studenou vodou, nikdy se z něj neodstraní zbytky pracího prášku, popřípadě pracích gelů a aviváže. Protože se čistí skutečně špatně, mysleli výrobci moderních praček na vychytávku, která vám tuto práci usnadní. V nádržce určené na aviváž je v zadní části tlačítko, které když zmáčknete, tak uvolní celý zásobník.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zásobník na prací prášek snadno vyndáte zmáčknutím tlačítka ukrytého v části pro aviváž.

Ten poté jednoduše vyjměte a vydrhněte. Při údržbě pračky nezapomeňte otřít i prostor za zásobníkem, zvlášť pokud jste jej dosud nečistili. Usazené zbytky pracích prostředků a vlhko jsou dokonalým semeništěm bakterií, o plísních ani nemluvě. Jakmile budete mít vše hotové, zásobník jednoduše zasuňte na místo.

Pozornost věnujte i bubnu pračky

Zvýšenou péči byste měli věnovat také bubnu pračky. Po každém praní byste měli nechat pootevřená dvířka, aby dokonale vyschl. Otírat byste měli i gumové těsnění – špatně udržované těsnění je totiž jednou z příčin zapáchajícího oblečení, jak uvádí LiveStrong.

K údržbě pračky vám postačí běžně dostupné čisticí prostředky, popřípadě skvěle funguje roztok kyseliny citronové a vody nebo vody a jedlé sody. Jednou za půl roku je rovněž dobré vyčistit čerpadlo, filtr a odpadní hadici. Pokud se budete o svůj spotřebič dobře starat, hravě vám vydrží déle než do konce záruční doby.

Jak často je podle vás nutné čistit zásobník na prací prášek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články