Slupky od cibule nikdy nevyhazujte. Tohle je jejich využití v kosmetice

adbz.cz » Hobby » Slupky od cibule nikdy nevyhazujte do koše. Mají skvělé využití v péči o krásu, za zmínku stojí lázeň na nohy nebo koupel

Slupky od cibule nikdy nevyhazujte do koše. Mají skvělé využití v péči o krásu, za zmínku stojí lázeň na nohy nebo koupel

Tento organický odpad do koše rozhodně nepatří. S jejich pomocí dopřejete svému tělu tu nejlepší péči. Za vyzkoušení stojí především lázeň pro nohy nebo koupel.

cibule
Zdroj fotografie: Peachyeung316/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Cibule je skvělou přísadou do mnoha pokrmů. Oblíbená je však nejen pro svou vynikající chuť, ale především pro velké množství vitamínů a dalších prospěšných látek, jimiž působí na lidské zdraví. Podle webu MagazínDoma je nedocenitelným pomocníkem nejen při péči o zahradu, ale i o pokožku. Dopřejte si jejich zázračné účinky a připravte si výživnou a obohacující koupel.

Zastavte stárnutí

Pokud toužíte zachovat si mladistvý vzhled, pomohou vám k tomu především antioxidanty. Jejich bohatý zdroj naleznete právě v cibulových slupkách obsahujících vitamín C i další vitamíny a minerály. Internetový portál ProŽeny doporučuje jejich použití k podpoře imunity. Dokáží však také odbourat stres, podpořit psychiku a bojovat proti únavě. Stejně prospěšné jsou slupky i pro rostliny, o čemž jsme psali více v dřívějším příspěvku na adbz.

Připravte si zklidňující lázeň pro nohy

Tuto nadstandardní péči oceníte, zvlášť pokud trpíte otoky nohou nebo křečemi v lýtkách. Jediné, co k její přípravě budete potřebovat, je hrnek a půl vody, ve které povaříte dvě plné hrsti cibulových slupek. 15 minut nechte směs vařit a poté ji nalejte do lavoru s teplou vodou. Pak stačí nohy do vody ponořit a vychutnávat si léčivé účinky cibulových slupek na vlastní kůži.

rozpůlená cibule
Zdroj fotografie: Freepik
Cibulové slupky do koše rozhodně nepatří – pomohou vaší pokožce i vašemu zdraví.

Vyrobte si cibulovou mast

Dalším způsobem, jak ulevit bolavým nohám, je připravit si domácí mast z cibulových slupek. Její výroba je velmi jednoduchá a navíc vás vyjde jen na pár korun. Do zavařovací sklenice dejte co největší množství slupek z cibule a zalijte je za studena lisovaným olejem. Následně sklenici uzavřete a nechte směs dva týdny louhovat (sem tam sklenicí zatřepejte, aby se směs promíchala). Po dvou týdnech stačí přecedit a máte hotovo.

Výživa pro vlasy

Trpíte-li řídnutím a vypadáváním vlasů, pak si připravte odvar z 1 litru vody a 3 hrstí cibulových slupek. Směs nechte vařit přibližně půl hodiny a po vychladnutí ji sceďte. Vlasy po umytí omyjte vyrobeným nálevem a opláchněte vodou. Účinky této metody si chválí i naše čtenářka Veronika P. z Teplic: „Na vypadávání vlasů mi kadeřnice doporučila nálev z cibulových slupek. Nehodí se však pro příliš světlé vlasy, které by mohl zabarvit.“