Skrytá nebezpečí každodenních předmětů: Savo ve skutečnosti plíseň jen maskuje, chemie v osvěžovačích je zbytečná
Pokud ve své domácnosti používáte tyto předměty, dejte si pozor na jejich rizika. Ve většině případů nejsou to, za co je máte.
Mnoho lidí má ve své domácnosti prostředky, které ve skutečnosti nejsou to, čím se zdají být. Přesto je však se vší pravděpodobností používáte každý den i vy, a vystavujete se tak potenciálním rizikům, se kterými jsou spojovány. Jednat se přitom dle webu Media může dokonce i o vlhčené ubrousky, tekuté mýdlo nebo třeba osvěžovače vzduchu.
Tekuté mýdlo a vlhčené ubrousky
Nebezpečné může být skutečně i mýdlo na ruce, a to obzvláště pokud je tekuté a má hezkou vůni. Intenzivní aroma totiž často svědčí o přítomnosti chemikálií, které mohou vést k respiračním a hormonálním problémům. Pokud se tomu chcete vyhnout, raději sahejte po výrobcích s jednoduchým složením a bez pochybných složek.
Určitá rizika jsou poté spojena i s vlhčenými ubrousky, které většina lidí používá pro utírání různých povrchů v domácnosti. Jenže ty kromě prachu absorbují také bakterie, a pokud s nimi budete utírat více nábytku, akorát je z jednoho předmětu nanesete na druhý. Zapamatujte si proto pravidlo jeden ubrousek, jeden povrch, čímž riziko minimalizujete.
Osvěžovače vzduchu a papírové ručníky
Osvěžovač vzduchu bývá velmi užitečný pro odstranění nepříjemných pachů zejména v prostoru toalety. Za krásnou vůní se nicméně skrývají také chemikálie, které výrazně poškozují dýchací cesty a mohou mít vážný vliv na lidský organismus. Mnohem lepší variantou jsou proto esenciální oleje, které působí zcela přirozeně.
Problém představuje rovněž i tak oblíbené savo. To většina lidí používá k odstranění plísně, ovšem jak uvádí server Medium, často ji pouze maskuje. Pokud se tedy zelené skvrny objevily i ve vaší domácnosti, nejprve zjistěte, co za nimi skutečně stojí. Používání tohoto prostředku může zároveň ovlivnit kvalitu ovzduší a přispět k rozvoji alergických reakcí a bolesti hlavy.