Škrábance z nerezových spotřebičů zmizí jako mávnutím kouzelného proutku: Použití zubní pasty a oleje

Nerezové spotřebiče jsou moderní a udržují se snadno v čistotě. Jenomže se snadno poškrábou. Se zubní pastou a olejem si se škrábanci na nerezu poradíte.

lednice i Zdroje fotografie: Freepik
                   

Chladničky, mikrovlnné trouby, sporáky i digestoře z nerezu jsou trendy a zastínily spotřebiče bílého designu. Není divu. Dokonale padnou do každé domácnosti a snadno se kombinují i s dalšími prvky kuchyně. Sice se na nich objevují otisky prstů od otevírání, ale na druhou stranu se dobře čistí. Bohužel jsou náchylné k poškrábání, protože je denně používáme. Pokud si nevíte s odstraněním škrábanců rady, inspirujte se jednoduchým trikem.

K poškození nerezu dojde snadno

Když se podíváte na spotřebiče z nerezu blíže, spatříte nevzhledné škrábance. Nesmíte se tomu divit, jsou stále v provozu. V rychlovarné konvici si vaříte několikrát denně kávu nebo čaj a na ledničce jsou umístěny magnetky, s nimiž se často nevhodně manipuluje. Nemluvě o troubě, ta je k poškrábání náchylná ze všeho nejvíce. Dospělí si dají při otevírání a zavírání spotřebičů pozor, ale s dětmi je to horší. Všechny nejsou tak zručné.

Čištění nerezových spotřebičů nemusí být noční můra: Postačí je omýt octem, pěnou na holení nebo jedlou sodou

Škrábanců se zbavíte díky zubní pastě

Samozřejmě se na trhu objevuje spousta přípravků, s nimiž odstraníte nevzhledné škrábance. Jejich pořizovací cena je však závratná a při nakupování si na ně stejně nevzpomenete. Naštěstí vám s tímto problémem pomohou i věci, které máte běžně doma. Celý úkon je velmi jednoduchý a ani vám nezabere mnoho času. Připravte si:

  • zubní pastu,
  • olej,
  • kartáček na zuby,
  • utěrku z mikrovlákna.
pasta a kartáček iZdroj fotografie: Freepik

Zubní pastu aplikujte jemným kartáčkem

Škrábance na sporáku, ledničce či pracovní desce vypadají nevábně, ale touto vychytávkou se jich nadobro zbavíte. Metoda je účinná pro nerezové i skleněné povrchy.

  1. Jako první potřete zubní pastou postižená místa a promasírujte je měkkým kartáčkem.
  2. Mějte však na paměti, že nesmíte drhnout do hloubky, jen jemně.
  3. Zbylou pastu otřete připraveným hadříkem z mikrovlákna.
  4. Nakonec potřete povrch jakýmkoliv druhem jedlého oleje, ať se leskne, a poté zlehka utřete.

Jak řešíte škrábance na nerezu vy?

Zdroj: HomeWarranty
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články