Nerezové spotřebiče se budou lesknout jako nové. Použijte věci z kuchyně
adbz.cz » Hobby » Čištění nerezových spotřebičů nemusí být noční můra: Postačí je omýt octem, pěnou na holení nebo jedlou sodou

Čištění nerezových spotřebičů nemusí být noční můra: Postačí je omýt octem, pěnou na holení nebo jedlou sodou

Nerezové spotřebiče jsou designovky, kterým nikdo neodolá. Jenomže horší je to s jejich čištěním, protože vytvářejí ideální podklad pro mastné otisky prstů.

nerezova lednice cisteni
Zdroj fotografie: iStock

Snad v každé domácnosti se nachází nerezové spotřebiče. Je úplně jedno, zda je to lednice, mikrovlnná trouba, myčka, pračka nebo digestoř. Jejich modernímu vzhledu se nic nevyrovná a už dávno neplatí, že jsou součástí výhradně profi provozů. Své místo si našly v českých kuchyních i koupelnách.

Nerez produkty budou díky snadným krokům jako nové

Když dojde na čištění nerezových pomocníků v domácnosti, většina hospodyněk se zhrozí. Udržet je v čistotě je každodenní rutina, protože jsou na nich dokonale viditelné mastné mapy. Nemluvě o tom, že se ženy bojí, aby drahé spotřebiče nepoškrábaly. Na to je však jednoduchá rada. Za žádných okolností je neomývejte drsnými houbami a drátěnkami. Vždy mějte po ruce měkký hadřík či utěrku.

Domácích prostředky, které koupíte za hubičku

V dnešní době si mnohé dámy v domácnosti zamilovaly fígle babiček nebo vychytávky chytrých žen. Není divu. Tyto nápady skoro nic nestojí a budete k nim potřebovat jen věci, které se běžně vyskytují v každičké domácnosti.

1. Oblíbený prostředek na nádobí smíchejte s trochou vlažné vody a pomocí utěrky s jemným vláknem nerez omyjte.

nerezovy drez
Zdroj fotografie: Pixabay

2. Pokud nemáte po ruce mycí prostředek, nahraďte ho vodou smíchanou s voňavým tekutým mýdlem a následně povrch očistěte. Jako bonus vám to bude doma krásně vonět.

3. Snad žádná hospodyňka nedá dopustit na jedlou sodu smíchanou s vlažnou vodou. Touto směsí nerez umyjete jako nic.

4. Vezměte si do ruky savý hadřík a nalijte na něj pár kapek octa. Okamžitým účinkem budete naprosto omámeni.

5. Voda s citronem je užitečným pomocníkem i při čištění nerezu. Jakmile povrch omyjete, nezapomeňte ho otřít dosucha.

6. Každá žena má doma bezpochyby čistič oken. I sním umaštěnou nerezovou ledničku ihned očistíte a bude se lesknout na dálku.

7. A na závěr vyzkoušejte trik s pěnou na holení, kterou musíte rozetřít po celém povrchu nerezového spotřebiče. Obsahuje totiž látky, díky nimž bude lednice jako nová. Zbytek pěny posbírejte papírovou utěrkou.

Sami vidíte, že není nutné kupovat drahé čisticí a lešticí prostředky, když máte doma obyčejné ingredience, jako jsou ocet, mýdlová voda, jedlá soda nebo citron. Naučte se šetřit a uspořené peníze využijte na smysluplnou věc.