Konec věčně poškrábaných brýlí. Díky jedlé sodě či pastě budou sklíčka jako nová

Škrábance na brýlích jsou velmi nepříjemnou záležitostí, s těmi jemnými si poradíte doma sami. Stačí trocha jedlé sody či zubní pasty a skla budou opět jako nová.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Každý, kdo pravidelně nosí brýle, ví, jak nepříjemná a rušivá je přítomnost drobných škrábanců na povrchu sklíček. Kromě rušení pozornosti mohou způsobovat také horší vidění. Abyste nemuseli utrácet za jejich výměnu, vyzkoušejte jeden z těchto geniálních triků. Takto se škrábanců snadno zbavíte a sklíčka navíc dokonale vyčistíte.

Jak vznikají drobné škrábance

Největší riziko poškození brýlí hrozí v případě, že k jejich přenášení nepoužíváte ochranná pouzdra a jiné pomůcky. Nejčastěji k jejich poškrábání dochází v kabelce, batohu nebo pracovní tašce, kde přichází do styku s dalšími předměty, jejichž ostré hrany mohou povrch sklíčka poškodit. Naštěstí existují způsoby, jak se těchto drobných povrchových vad zbavit. Je však nutno říct, že tyto metody jsou vhodné spíše na okrajové oblasti a opravdu drobné škrábance, s většími problémy se budete muset vydat do optiky.

Vyčistěte sklíčka zubní pastou

Skvělým pomocníkem nejen při čištění zubů je zubní pasta. S její pomocí se navíc dokážete snadno zbavit i některých odolných nečistot ve své domácnosti. Silné čisticí účinky oceníte taky při boji proti plísni v koupelně. Navíc díky ní skvěle vyčistíte sklíčka brýlí, a dokonce se tím zbavíte drobných povrchových škrábanců, které vám brání v jejich pohodlném používání.

iZdroj fotografie: Pexels
Jak zbavit brýle drobných škrábanců

Nejprve na dané místo sklíčka naneste malé množství zubní pasty a to pomalu rozetřete. Použijte jemný hadřík nebo čisté prsty a jemně povrch sklíček masírujte. Následně je omyjte pod studenou tekoucí vodou tak, abyste se veškeré pasty zbavili. Nakonec sklíčka pomocí suchého hadříku vysušte, aby na nich nezůstaly šmouhy.

Jedlá soda proti škrábancům

Dalším nepostradatelným pomocníkem nejen v kuchyni, ale i zbytku domácnosti je jedlá soda. S její pomocí vyčistíte i ta nejšpinavější místa a zbavíte se mnoha problémů. Od zaschlých skvrn až po nepříjemný zápach. Využít její vynikající vlastnosti můžete také při čištění brýlí. S její pomocí sklíčka perfektně vyčistíte a po drobných škrábancích nezbydou ani stopy.

Obyčejná zubní pasta a jedlá soda vyčistí šperky lépe než klenotník. Proces zabere jen 5 minut

Stačí jednoduše smíchat trochu prášku s vodou tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tu naneste na sklíčka a krouživými pohyby vyčistěte. Několik minut jemně masírujte, a poté je omyjte pod tekoucí vodou. Jakmile máte hotovo, vysušte jejich povrch suchým hadříkem. Tato pasta je účinná nejen při odstraňování škrábanců na skle, ale využít ji lze také na plast. Pokud nemáte po ruce jedlou sodu, pak ji nahraďte práškem do pečiva. 

Jakým způsobem opravujete poškrábaná sklíčka brýlí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články